Kripto odaklı PAC, Ocak ayından bu yana Demokrat adayları desteklemek için 9 milyon dolar kullandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in de aralarında bulunduğu destekçilerle Ocak ayında kurulan bir siyasi eylem komitesi olan Geleceğimizi Koru, ABD Temsilciler Meclisi’nde aday olan adayları desteklemek için 9 milyon dolardan fazla harcadı.

ABD Federal Seçim Komisyonu’na bildirilen harcamalara göre, 14 Nisan itibariyle Geleceğimizi Koru, Oregon, Georgia, Ohio ve Teksas’taki ayrı bölgeleri temsil etmek için Carrick Flynn, Lucia McBath, Shontel Brown ve Jasmine Crockett’in kampanyalarını desteklemek için 9.024.317 dolar harcadı. , sırasıyla. McBath ve Brown görevdeki adaylar iken, Crockett şu anda eyaletin Temsilciler Meclisi’nde Teksas’ın 100. Bölgesini temsil ediyor.

Geleceğimizi Koru, yakın zamana kadar birkaç yıl Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan siyasi bir yeni gelen Flynn için ağırlıklı olarak dijital, televizyon ve radyo reklam satın alımları için 5 milyon dolardan fazla para harcadı. PAC, McBath için reklam satın alma ve prodüksiyon için yaklaşık 2 milyon dolar ve Crockett ve Brown için her biri için 1 milyon dolar katkıda bulundu.

Oregon’un yeni 6. saldırgan Bölgesi’nde çalışan Flynn, kripto para birimleri hakkında nadiren halka açık bir şekilde konuştu ve kampanya web sitesi, dijital varlıklardaki bağışları kabul etmeye açık olacağını öne sürmedi. Buna karşılık, Oregon koltuğu için yarışan bir başka Demokrat aday olan Cody Reynolds, Bitcoin (BTC), Web3 ve blok zinciri dahil olmak üzere kripto para birimleriyle ilgili “tehdit edici yasaları ve mevzuatı” ana kampanya sorunlarından biri olarak sıraladı, ancak sayfa kullanılamıyor veya mevcut değil gibi görünüyor. yayınlandığı tarihte kaldırılmıştır.

Ohio’nun 11. Kongre Bölgesi’nde Brown’a karşı yarışan Nina Turner, tweetlendi Kongre üyelerinin hisse senedi ticaretine izin verilmesine karşı çıktı; bu, dijital varlıkları elinde tutmayı da kapsayabilecek bir duruştu. Sosyal medyadaki birçok kişi, Brown’ın kampanyasını, seçmenlerden ziyade Bankman-Fried ve kripto odaklı PAC’ler tarafından desteklenen politikaları desteklediği için eleştirdi.

İlişkili: Kripto endüstrisi, artan düzenlemelerle karşı karşıya olduğu için ABD’li milletvekillerini eğitmek ve etkilemek istiyor

Kripto ve blok zinciri endüstrisine odaklanan lobicilik ve kampanyalar, teknolojinin hem Rusya’ya karşı yaptırımlarla ilgi odağında olması hem de Başkan Joe Biden’in dijital varlıklar üzerinde ulusal bir politika çerçevesi oluşturan Mart ayındaki yürütme emri ile Amerika Birleşik Devletleri’nde politik olarak daha avantajlı hale gelebilir. Şubat ayında Coinbase, “kripto-ileri milletvekillerini” desteklemeyi amaçlayan bir PAC başvurusunda bulundu, ancak yayın tarihi itibariyle Federal Seçim Komisyonu ile herhangi bir harcama bildirmedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kripto odaklı PAC, Ocak ayından bu yana Demokrat adayları desteklemek için 9 milyon dolar kullandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!