Bitcoin Stratejisi Risk Yönetimli Gelir ETF için SEC ile dosyaları basitleştirin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Varlık yöneticisi Simplify, Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri, Hazine menkul kıymetleri ve opsiyonlarla bağlantılı bir borsada işlem gören fonun (ETF) hisselerini listelemek için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir kayıt beyanı sundu.

Bir Çarşamba başvurusunda, Simplify, SEC ile bir Bitcoin vadeli işlem stratejisine, bir gelir stratejisine ve bir opsiyon kaplama stratejisine dayalı bir yatırım aracı için başvurdu. Nasdaq’ta MAXI kodu altında listelenecek olan Bitcoin Strategy Risk-Managed Income ETF, varlık yönetimi şirketinin bir dizi borsada işlem gören fonudur.

Fon, kripto vadeli işlemlerini kullanarak dolaylı olarak BTC’ye yatırım yapacak ve gelir stratejisinin bir parçası olarak, kısa vadeli ABD Hazine menkul kıymetleri ve Hazine menkul kıymetlerine yatırım yapan ETF’leri elinde tutacak. Opsiyon bindirme stratejisi için Simplify, “borsada işlem gören koruyucu satım opsiyonları” satın alacağını ve “Bitcoin vadeli işlemlerine ve/veya Bitcoin ile ilgili bir ETF veya ETF’lere borsada işlem gören çağrı seçenekleri” yazacağını söyledi.

Dosyalamada, “Temel opsiyon kaplaması, Bitcoin vadeli işlem düşüşlerine karşı kısmen korunmak ve fiyat artışları veya belirli bir Bitcoin bağlantılı ETF’nin fiyat hareketi hakkında kanaatleri ifade etmek için stratejik bir risktir” dedi. “Bitcoin’in fiyatı yükselirse, danışman yazılı arama seçeneklerini muhtemelen daha yüksek bir fiyattan geri alacağı için Fonun getirileri Bitcoin’den daha düşük performans gösterebilir. Bitcoin’in fiyatı düşerse, Fon’un getirileri Bitcoin’den daha az düşebilir çünkü danışman satım opsiyonlarını muhtemelen daha yüksek bir fiyattan satacak veya satım opsiyonlarını kullanacak.”

SEC, SEC Başkanı Gary Gensler’in doğrudan maruz kalmadan ziyade kripto vadeli işlemlerine dayalı ETF’leri kabul etmeye daha açık olacağını ima etmesinin ardından geçen yıl finans firmaları ve varlık yönetimi şirketlerinden BTC vadeli işlemleriyle bağlantılı birçok ETF başvurusunu onayladı. Ocak ayında, Simplify ayrıca belirli Web3 firmalarının performansını izleyen bir yatırım aracı olan Simplify Volt Web3 ETF’nin hisselerini listelemek için başvuruda bulundu.

İlişkili: SEC, 2023 gibi erken bir tarihte Bitcoin ETF’lerini onaylayabilir – Bloomberg analistleri

Ekim 2021’de ProShares ve Valkyrie, ABD’de BTC vadeli işlemleriyle bağlantılı borsada işlem gören fonları piyasaya süren ilk firmalardan ikisi oldu. Ancak SEC, yayın tarihi itibariyle tüm spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmiştir. Grayscale şu anda düzenleyici kurumdan, Bitcoin Trust’ı halka açık bir liste için bir spot BTC ETF’ye dönüştürme başvurusunun kabul edilip edilmeyeceğine dair bir karar bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin Stratejisi Risk Yönetimli Gelir ETF için SEC ile dosyaları basitleştirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!