Milyarder Mark Cuban’dan Piyasa Değerlendirmesi ve Devasa Ethereum Konumu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Scott Hilton YouTube kanalıyla yaptığı yeni bir röportajda Mark Cuban, Bitcoin’in her zaman bir değer deposu olarak işlev göreceğini, ancak BTC’yi her şeyden önce dijital varlık olarak gören maksimalistlerle aynı fikirde olmadığını söylüyor. Ayrıca neden Ethereum ve Polygon’da devasa bir pozisyon aldığına da değindi.

“Bitcoin maximalistleri, Bitcoin’in sadece dünyaya sahip olacağını ve dünyayı nihai para birimi olarak değiştireceğini düşünen insanlardır. O iş öyle değil.

Bitcoin gerçekten harika bir değer deposu çünkü ticareti altından daha kolay. İnsanlarla paylaşmak için altından daha küçük parçalara ayrılmak daha kolay. Saklamak daha kolay, sadece dijital dosyayı alıp bir karta koyabilirsiniz. Shark Tank yatırımcısı daha sonra iki ana kripto token kategorisine değindi. Bununla birlikte daha spekülatif tokenlerin tezgah üstü (OTC) hisse senetleriyle nasıl karşılaştırıldığını tartışıyor.

“İki tür token vardır. Bir faydası olan tokenler ve sadece takas edilmek üzere orada olan ‘shitcoin’ olarak adlandırdıkları tokenler. Onlar OTC gibi sadece spekülasyon fırsatlarıdır.

Cuban, kripto yatırımcısı olarak ana ilgi alanı olan altcoinlerin neden Ethereum (ETH) ve Polygon‘da (MATIC) devasa pozisyonlar biriktirdiğini açıklayarak devam ediyor.

“Son olarak, Ethereum gibi faydası olan tokenler var. Akıllı sözleşmeler olarak adlandırılan bu şeylere sahipler ve farklı şeylerle ticaret yapmanıza izin veriyorlar, NFT’ler, Ethereum’daki sigorta sözleşmeleri olsun, Yani çeşitli şeylerle dolu.

“İşte asıl artının burada olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bir ton Ethereum ve Polygon (MATIC) sahibiyim çünkü internet için HTML veya Javascript gibi akıllı sözleşmeler. Uygulamalar oluşturabilirsiniz. NFT’ler uygulamaların bir versiyonudur ve diğer ders kitaplarının NFTS’ye dönüştüğünü görmeye başlıyoruz. Müzikler, şarkılar, filmler NFT’lere dönüştü. Dijital olan her şey bir NFT olmak için akıllı bir sözleşme kullanabilir.”

“İşte asıl artı burada.”

Bu haftanın başlarında, internet dedektifleri Cuban‘ın Ethereum cüzdanının içeriğini ortaya çıkardı. Milyarder, miktarlarda ETH ve çeşitli diğer altcoinleri tuttuğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra, önemli miktarda Circle’ın ABD Doları Parası (USDC) sabit parasına da sahiptir. Cubanstablecoin’lerin işleviyle ilgili olarak şunları söylüyor:

“Stablecoinler, kripto dünyasının para birimi gibidir. İki tür stabilcoin vardır. Biri dolara sabitlenmiştir ve en yaygın tür USDC’dir.

“Birinin kripto cüzdanında her USDC doları için, hazinesindeki bir banka hesabında buna denk gelen gerçek bir ABD doları vardır. Yani bu nispeten güvenli. İkinci tür algoritmik ve bu, bazı oyunların, her bir madeni para için dolar yerine dolar olmak yerine, belirli şeyleri taklit etmeye çalıştıkları algoritmalar olduğu yerde oynandığı yerdir. Bunlar daha riskli ve… Bu yüzden düzenleneceğini düşünüyorum. Bunun kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milyarder Mark Cuban’dan Piyasa Değerlendirmesi ve Devasa Ethereum Konumu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!