‘Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş’ – Bitcoin’de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), belirsiz zamanların karşı karşıya olduğu belirsiz bir yerde yeni bir haftaya başlıyor – şimdi 40.000 dolar direnç mi?

En büyük kripto para birimi, Haziran 2020’den bu yana gerçekleşmemiş olan, art arda dördüncü bir haftalık kırmızı mumu kapattı.

Makro piyasa görünümü üzerindeki soğuk ayaklar norm olmaya devam ederken, hafta başlarken boğaları rahatlatacak çok az şey var gibi görünüyor – ve Bitcoin henüz satışını tamamlamadı.

Yalnızca son dört gündeki 4.000$’lık kayıpların ardından, fiyat hedefleri şimdi 30.000$’a doğru likidite seviyelerinin yeniden testlerine odaklanıyor.

Her şey kötü ve kasvetli değil – uzun vadeli hodlers ve madenciler gibi kilit katılımcılar, bir yatırım olarak Bitcoin söz konusu olduğunda daha olumlu bir duruş sergiliyor.

Bunu göz önünde bulundurarak Cointelegraph, önümüzdeki günlerde BTC fiyat hareketini şekillendirmek için iş başında olan güçleri inceliyor.

Asya’daki sıkıntılar Fransa’daki seçim yardımını geride bıraktı

Haftanın başında risk varlıkları için kilit dış olay, görevdeki Emmanuel Macron tarafından kazanılan Fransa seçimleridir.

Aşırı sağcı rakibi Marine Le Pen’in sürpriz zaferinden endişe duyan piyasa oyuncuları için rahat bir nefes alan Macron’un ikinci döneminin, özellikle 25 Nisan’daki açılışta ve onlarla birlikte zor durumdaki euro’da Fransız hisse senetlerini yükseltmesi bekleniyor.

Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri gibi, güçlü bir enflasyon kokteyli ve düşen tahvil piyasalarıyla karşı karşıyayken, Avrupa Merkez Bankası (ECB) yine de faiz oranlarını yükseltmek veya 10 trilyon dolara yakın bilançosunu küçültmek için kararlı adımlar atmıyor.

Bitcoin, Macron zaferinde hareketsiz kaldı ve Çin’deki COVID-19 hissiyatı sarsarken, risk varlıkları 25 Nisan’da Asya’daki bir gerileme ile zaten mücadele ediyor.

Hong Kong’da Hang Seng endeksi bugüne kadar %3,5 düşerken, Şanghay Bileşik endeksi %4,2 değer kaybetti.

Kripto kitlesel olarak şu anda borsa hareketleriyle büyük ölçüde ilişkiliyken, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından tekrarlanan bir performans, net yönlü ipuçları üretecektir.

Küresel varlık yönetimi firması AllianceBernstein’ın Asya Pasifik sabit gelirli eş başkanı Jenny Zeng, “Endişe, hükümetin halihazırda uygulamaya koyduğu mevcut politika desteğinin, faaliyetler baskı altında kaldığı için Covid politikaları nedeniyle etkili olmayabileceğidir” dedi. Bloomberg.

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz’in belirttiği gibi, geçen hafta 25 Nisan’daki kayıplardan önce bile hisse senetleri için sancılı geçti.

ABD hisse senetleri Perşembe sabahı zirve yaptıktan sonra, yatırımcıların neden bu kadar belirsizlikle dolu bir dünyada riskli varlıkları satın aldıklarını yeniden gözden geçirmesiyle istikrarlı bir düşüş yaşadığı için küresel hisse senetleri bu hafta mkt üst sınırında 3,3 trilyon dolar kaybetti” dedi. söylenmiş 24 Nisan’da Twitter kullanıcıları:

“GSYİH’nın %127’sine eşit olan 107,6 trilyon dolarlık küresel hisse senetleri.”

Bloomberg küresel borsa değeri tablosu. Kaynak: Holger Zschaepitz/ Twitter

bir yazı daha işaretli Sözde Buffett Göstergesi – toplam ABD borsa değerinin GSYİH’ya oranı – hala %100’ün üzerinde “sorunlu” olarak adlandırdığı bölgede bulunuyor.

Doların gücü intikamla geri döndü

Makro manzaranın sıkı bir şekilde yükseliş modunda olan bir bileşeni – kripto tüccarlarını üzmek için – ABD dolarıdır.

ABD doları döviz endeksi (DXY), geçen hafta iki yılın zirvesinde sallandıktan sonra, şimdi yükseliş trendini sürdürüyor gibi görünüyor.

Yazma sırasında 101.61’de DXY, Coronavirus kazasının dünya çapında varlıkları yuvarladığı Mart 2020’den itibaren performansına meydan okuyor.

Doların gücü, Bitcoin için nadiren bir nimet oldu ve ters korelasyon, bazıları tarafından eleştirilse de, bu ay sıkı bir şekilde kontrol altında görünüyor.

'Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş' - Bitcoin'de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey
BTC/USD 1 haftalık mum grafiği ile ABD doları döviz endeksi (DXY) karşılaştırması. Kaynak: TradingView

Popüler tüccar Crypto Ed, “Görünüşe göre DXY geliştiricisi bir token yakma veya başka bir şey duyurdu” şaka yaptı son hamleye tepki olarak.

Investor’s Podcast Network’ün sunucusu Preston Pysh için bir şeyler doğru görünmüyor.

“Yen çökerken BoJ’un Getiri Eğrisi Kontrolünü uygulamasını sağladık ve dolar yeni zirveler yaparken FED’in 50 baz puanlık zam yapmak üzere olduğunu gördük” dedi. uyardı 25 Nisan’da”

“Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş gibi geliyor…

Haftalık grafik dördüncü düz kırmızı mum yazdırır

Bitcoin 25 Nisan’da pembe dışında bir şey görünüyor. Hafta sonu önemli bir oynaklıktan kaçınmayı başarırken, haftalık kapanış hala hayal kırıklığı yarattı ve geçen haftanın seviyesinin hemen altında geldi.

Yine de bu, haftalık grafikte art arda dört kırmızı mum olduğu anlamına geliyor; Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, Bitcoin’in Haziran 2020’den bu yana görmediği bir şey.

Düşüş trendi daha sonra gece boyunca devam ederek BTC/USD’nin yazının yazıldığı sırada koruduğu bir pozisyon olan 39.000 doların altına düştüğünü gördü.

'Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş' - Bitcoin'de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey
BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Tüccarlar, paritenin bir sonraki yönüne dair ipuçları için çeşitli grafik özelliklerini izliyorlar, ancak yükseliş sinyalleri kesinlikle çok az ve çok uzak.

Popüler tüccar ve analist Rekt Capital için, Bitcoin için daha fazla kayba neden olacak olan, Ichimoku bulutunun baş göstermesidir.

Bu arada Trading Wisdom’ın yazarı olan popüler analist Cheds, üç günlük grafikte 200 dönemlik hareketli ortalamanın altında potansiyel bir geçiş gördü.

Bunun önemli olacağını, bunun bir boğa koşusunun ardından en son 2018’in ayı piyasası dibi olduğu için hafta sonu boyunca tartıştı.

“Bir tahmin değil, sadece bir gözlem” uyarıldı.

Aralık 2018 ve onun 3.100 dolarlık tabanı konusunda Twitter’da Parabolik Matt olarak bilinen Matthew Hyland, o dönem ile mevcut BTC fiyat hareketi arasında daha fazla karşılaştırma yaptı.

Daha uzun zaman dilimlerinde 37.600 dolar tutmanın artık “çok önemli” olduğunu söyledi.

Twitter yorumcusu Crypto Tony, “O süpürmeyi arıyorum, bu noktada oynamak için bir rahatlama rallisinin işaretlerini arayacağım” katma 25 Nisan’da kendi analizinin bir parçası olarak.

Hodlers yeni bir rekora imza attı

Bitcoin üzerindeki düşük zaman aralığı fiyat hareketinin “dalgalı” doğası, onu en deneyimli oyuncular dışında herkes için sönük bir ticaret haline getiriyor.

Bu nedenle, hodler’ların çoğunluğunun ellerinden geldiğince uzak durmayı ve en iyi yaptıkları şeyi yapmayı seçmeleri belki de biraz şaşırtıcıdır.

Bu şimdi zincir üstü verilere yansıyor ve bu da en az bir yıl boyunca hareketsiz kalan Bitcoin arzının oranının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Zincir içi analitik firması Glassnode’dan gelen rakamlara atıfta bulunan ekonomist Jan Wuestenfeld, bunun arzın daha geniş anlamda “eskileşmesi” anlamına geldiğini belirtti. Orantılı olarak, daha fazla para harcanmak yerine daha uzun süre tutuluyor.

Glassnode’a göre, bir yıl veya daha uzun süredir atıl durumda olan arz, ilk kez rekor düzeyde %64’ü kırdı.

Her yaştan hodled madeni paraları gösteren bir Glassnode göstergesi olan HODL Waves, trendi doğruluyor. Aralık 2021’den bu yana, 1-2 yıllık tedarik dilimi diğerlerinden daha fazla arttı – bu hafta %10’un altındayken, bu hafta itibarıyla yaklaşık %15’e yükseldi.

3-5 yıllık hodled madeni para bandı da Q1’deki varlığını artırdı.

'Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş' - Bitcoin'de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey
Bitcoin HODL Dalgaları tablosu. Kaynak: Zincirsiz Sermaye

Temel bilgiler hala ayı gösteriyor

Acımasız görünüme rağmen BTC maruziyetlerini azaltmayı inatla reddedenler sadece sıradan, azimli mülk sahipleri değil.

İlgili: Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi: BTC, DOT, XMR, APE, CAKE

Bitcoin’in ağ temellerine bir bakış, madencilerin de yatırım söz konusu olduğunda düşüşten başka bir şey olmadığını gösteriyor.

Bu yıl sıkça görülen bir hikaye, ancak yine de etkileyici bir hikaye, fiyatın ters yönde hareket ettiği göz önüne alındığında, Bitcoin’in ağ hash oranı ve zorluğu bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak.

Fiyat performansına bağlı olarak, zorluk iki gün içinde yaklaşık %2,9 oranında ayarlanarak süreçte 29,32 trilyonluk yeni bir rekor kıracak.

Madenciliğe katılma rekabetinin altını çizen zorluk, şimdiye kadarki en yüksek seviyede olan blok zincirine tahsis edilmiş işlem gücünün bir tahmini olan hash hızına katılır.

Tahminler kaynağa göre değişir, ancak MiningPoolStats’tan elde edilen ham veriler, hash oranı söz konusu olduğunda “yalnızca yukarı” eğilimin altını çiziyor – bazılarına göre sonraki yükseliş fiyat performansı için önemli bir tetikleyici.

'Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş' - Bitcoin'de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey
Bitcoin hash oranı tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: MiningPoolStats

Yatırım artmaya devam ettikçe uzun süredir tahmin edilen hash oranını artırma eğilimi yeni bir şey değil.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, Nisan ayı başlarında Bitcoin madenciliğinin %20’si halka açık şirketler tarafından üstleniliyordu.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş’ – Bitcoin’de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!