OpenSea’nin en iyi 10 NFT projesi piyasaya yeni likidite girdikçe yükseliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahar geldi ve onunla birlikte, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için yeni keşfedilen bir uyanış geldi. Mart ayının son haftasında toplam satış hacmi 20 milyar dolara yükseldi, ancak bu ölçüm Nisan ortasından 17,6 milyar dolara düştü.

Bununla birlikte, 16 Nisan’da, piyasaya yeni inen Moonbirds NFT, piyasaya 280 milyon doların üzerinde likidite pompaladı ve bu, Yuga Labs’in Otherside arazi düşüşü söylentileriyle birleştiğinde, NFT’lerin toplam satış hacmini istikrarlı bir yükseliş eğilimine soktu.

NFT 30 günlük piyasa değeri / hacmi. Kaynak: NFTgo.io

Son yedi günde, sektörün toplam piyasa değeri %3’ün üzerinde artarak yaklaşık 18.6 milyar$’a ulaştı ve toplam hacim yaklaşık %37 artışla 1.65 milyar$’ın üzerine çıktı.

“Yükselen bir gelgit tüm tekneleri kaldırır” sözünün NFT piyasası için doğru olup olmayacağı henüz belirlenmemiş olsa da, likidite mavi çipli NFT’lere ve yakında piyasaya sürülecek koleksiyonlara dolaşıyor olabilir.

Blue-chip katmanı birimlerinin sesi kapatıldı, ancak ne kadar süreyle?

Mutant Ape Yat Kulübü’nün (MAYC) son yedi günde %200’den fazla artış görmesiyle birlikte, likidite şimdiden toplam satış hacminde en iyi NFT’lere doğru ilerliyor.

OpenSea'nin en iyi 10 NFT projesi piyasaya yeni likidite girdikçe yükseliyor
MAYC 7 günlük piyasa değeri / hacmi. Kaynak. NFTgo.io

NFT sahiplerinin ve alıcılarının sayısı arttıkça, projeler ve yatırımcılar karşılıklı değere sahip ekosistemler oluşturmaya çalışıyor.

RTFKT stüdyolarından CloneX, geliştirmenin bir sonraki aşamasının ekosistem oluşturmaya odaklanacağını vurguluyor. CloneX, 18 Ether (ETH) (53.073 $) civarında gezinerek sabit bir dalga sürüyor. Ancak, tüm CloneX sahiplerine airdrop olarak gönderilen gizemli MNLTH NFT, artık gizemli bir kutu olmadığı için son yedi gün içinde 11 Ether’in üzerine çıktı. İçeriği, Nike’ın özelleştirilebilir özellikler, gelecekteki dövme etkinlikleri için bir DNA şişesi ve bir MNLTH2 ile donatılmış ilk NFT CryptoKicks’ini ortaya çıkardı. Yakılan her MNLTH için, edinilen eşyalar şu anda en az 26.000 $ değerinde. Bir Murakami RTFKT Cilt Şişesi de yakın zamanda 72 Ether’e (212,976 $) satıldı.

Bazı projeler ekosistemler etrafında odaklanırken, diğerleri ortak çıkarlara ve münhasırlığa odaklanıyor.

Kevin Rose tarafından oluşturulan PROOF Collective, Moonbirds NFT’yi başlatan yalnızca üyelere özel bir projedir ve birçok tüccar, bir haftadan kısa bir sürede elde edilen 354 milyon dolarlık hacim karşısında şok olmuştur. Şaşırtıcı bir şekilde, Moonbirds toplam hacim için Doodles gibi mavi çip katmanlı NFT’leri neredeyse çevirdi.

Moonbirds’ün mevcut taban fiyatı, ikincil piyasaya girmesinden bu yana %390’ın üzerinde arttı ve yazı yazılırken 33.5 Ether (96.447.84$) seviyesinde işlem görüyor.

OpenSea'nin en iyi 10 NFT projesi piyasaya yeni likidite girdikçe yükseliyor
Ay kuşları taban fiyatı. Kaynak: NFT Fiyat Tabanı

NFT sakinleri, özellikle patlamadan sonra, patlayıcı büyümesinin meşruiyeti konusunda vokal oldular. duyuru Jimmy Fallon, Steve Aoki, Pussy Riot, New York galerisi ve Springberg Galerisi gibi önemli ünlülere hediye edilen NFT’ler bunlardan birkaçı.

Bazı NFT koleksiyoncularının Moonbirds’ün piyasadan likiditeyi kaldıracağını tahmin etmesine rağmen, veriler bunun tam tersinin doğru olduğunu gösteriyor. 24 saat içinde, OpenSea’deki toplam satış hacmi, 15 Nisan’da 66,7 milyon dolardan, Moonbirds 16 Nisan’da piyasaya sürüldüğünde yaklaşık üç kat artarak 177,5 milyon doların üzerine çıktı.

Bugüne kadar, NFT fiyatları yukarı yönlü bir eğilim görmeye devam ediyor ve birinci sınıf NFT’ler, pano genelinde toplam satış hacminde bir artış gördü. Moonbirds fenomeni ile ilgili duyarlılıkta bir bölünme olsa da, piyasanın ihtiyaç duyduğu likidite artışı olabilirdi.

İlgili: OpenSea hacmindeki ve mavi çipli NFT satışlarındaki artış, NFT boğa piyasasının erken bir işareti mi?

NFT projeleri lansmana hazırlanıyor

Sıradan NFT’ler durgunlaştı ve genel piyasa hissi, geleneksel yol haritalarından ve hızlı geçişlerden, yatırımcıların gelecek yıllar olacağına inandıkları şeyleri sunmaya hazır projelere ve ekiplere stratejik olarak yatırım yapmaya kaydırdı. NFT yatırımcıları, değer sağlarken kültür ve toplumu sorunsuz bir şekilde kesiştirebilecek projeler için gözlerini dört açıyorlar.

Bu nedenle, içerik oluşturucular ve geliştiriciler bir kez daha statik PFP’lerden uzaklaşıyor ve ilgili koleksiyonculara daha dinamik özellikler getirmeyi hedefliyor.

Örneğin, 21 Nisan’da piyasaya sürülen ve sahibinin somutlaştırması için oluşturulmuş 2.000 avatardan oluşan bir koleksiyon olan Anata NFT’yi ele alalım. Anata NFT, yüz ifadelerini ve diğer hareketleri izlemek ve taklit etmek için bir web kamerası kullanır ve animeden ilham alan NFT, anonimliklerini ciddiye alan Web3 uzmanları için uygundur.

Minting, 0.25 Ether’den (752 $) başlayan dereceli bir açık artırma ile gerçekleştirildi ve cüzdan başına 3 NFT ile sınırlıydı. Teklif 5.35 Ether’de kapandı ve net gelirin %50’si DAO’ya tahsis edilecek. En yüksek teklif 69.42 Ether (209.306 $) olurken, ikinci en yüksek teklif veren 10 Ether (30.150 $) oldu. Bu inanılmaz niş NFT, görünüşte beklenmesine rağmen, OpenSea’de 3.49 Ether (10.290 $) için kapanış müzayede fiyatının altında işlem görüyor.

Müzayedeler, en son heyecanlanan NFT koleksiyonu Akutars’ın halka açık darphanesini piyasaya sürmesiyle, NFT indirimleri için yeni standart olabilir. Gerçek Hollanda müzayede biçiminde, her teklif veren (son) en düşük teklifle aynı fiyatı öder. Bunu akılda tutarak, Akutars utch açık artırmasını 3.5 Ether’den (10.552 $) başlattı ve 2.1 Ether’den (6,211 $) kapattı.

Bununla birlikte, beyaz şapkacı, sözleşmenin düzgün bir şekilde yazılmadığını ve istismara açık olduğunu ortaya çıkardı ve Aku ekibi geliştiricilerinin aksilikleriyle ilgili olarak yüzleşmek için fonları dondurdu.

Sonuç olarak, tek gereken, süresiz olarak kilitlenmek üzere 34 milyon dolarlık bir kod satırının yanlış yerleştirilmesiydi. Takım o zamandan beri kabul edildi eksikliklerini giderdi ve teklif veren tüm Aku Mint Pass sahiplerine verilen 0,5 Ether indirimi de dahil olmak üzere tüm teklif sahiplerine fon dağıtmaya başladı.

Aku Mint Pass NFT, her sahibine bir Akutar verir. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4 Ether’in (12.060 $) üzerine çıkması, PFP’ler ikincil piyasaya çıktığında topluluğun bunu fiyatlandırabileceğini gösteriyor.

Uyuyan dev Ragnarok, oyun benzeri meta veri deposuna erişimin kilidini açmayı amaçlayan bir PFP koleksiyonu gibi görünüyor. Çok oyunculu çevrimiçi (MMO), bilgi, Web3, sosyal özellikler ve rol yapma oyunlarının unsurlarını birleştirecek ve 27 Nisan’da piyasaya sürülecek.

Dinamik NFT’lerin, sahiplerinin dijital gayrimenkul ticareti yapmalarını, kazanmalarını ve sahip olmalarını sağlaması bekleniyor ve halka açık satış, 0,5 Ether ile 0,1 Ether arasında başlayacak bir Hollanda müzayedesinde 4,500 Ronin Zero olacak.

NFT pazarında dolaşan yeni ve eski likidite ve piyasaya sürülmeyi bekleyen çok beklenen projelerle, koleksiyoncuların konsolidasyonlarını nerede yaptıklarını ve mahkumiyetlerini görmek ilginç olacak.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OpenSea’nin en iyi 10 NFT projesi piyasaya yeni likidite girdikçe yükseliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!