OCC denetçisi, stablecoin’lerde standartlar gerektiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetleme Ofisi başkan vekili Michael Hsu, stabilcoinlerin erken internetle karşılaştırılabilir standartlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Çarşamba günü Washington DC’deki Yapay Zeka ve Ekonomi etkinliğinde yer almasının ardından yaptığı yazılı açıklamada Hsu, stablecoin’lerin “ortak standartlardan” yoksun olduğunu ve “birlikte çalışabilir” olduğunu ve İnternet Mühendisliği Görev Gücü ve Dünya tarafından belirlenenlere benzer standartlara ihtiyaç duyduğunu söyledi. Geniş Ağ Konsorsiyumu. OCC başkanına göre, kripto endüstrisinin yanı sıra OCC ve Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü de dahil olmak üzere ABD hükümeti içindeki temsilciler bu tür hedeflere doğru çalışabilir.

ABD hükümet bürosu federal lisanslı bankaları denetlemekle görevli olduğundan, OCC, Federal Rezerv, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na ek olarak ülkedeki dijital varlık alanına giren düzenleyicilerden biridir. Geçen Cuma günü, OCC, Ocak 2021’de büro tarafından üzerinde anlaşmaya varılan Kara Para Aklamayı Önleme gerekliliklerine uygun olarak “bir uyum programını benimseme ve uygulamadaki başarısızlığı” nedeniyle Anchorage Digital’e karşı bir onay emri yayınladı.

İlişkili: Düzenleyiciler stablecoinler için geliyor, ancak ne ile başlamalılar?

Amerika Birleşik Devletleri’nde, hem kanun yapıcılar hem de devlet kurumları, bir tür yasama çekişmesinde düzenleyici düzeyde stablecoin’lerin nasıl ele alınacağıyla boğuşuyor. Kasım 2021’de, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, stablecoin’lerle ilgili mevzuata “acil ihtiyaç duyulduğunu” ve ihraççıların bankalarınkine benzer “uygun federal gözetime” tabi olması gerektiğini öne süren bir rapor yayınladı. Temsilciler Meclisi üyesi Patrick McHenry, stablecoin’ler için devlet merkezli bir düzenleyici yaklaşım önerirken, Senatör Pat Toomey Nisan ayında “ödeme stabilcoinlerinin” birçok ABD menkul kıymet düzenlemesinden muaf tutulmasını öneren bir yasa tasarısı hazırladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OCC denetçisi, stablecoin’lerde standartlar gerektiriyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!