Eski BitMEX CEO’su, Bitcoin’in 2030 yılına kadar nasıl 1 milyon dolara ulaşacağını açıklıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sektörün en tanınmış uzmanlarından biri, dünya çapındaki ülkeler euro ve ABD dolarından kaçınırken, Bitcoin’in (BTC) 2030 yılına kadar 1 milyon dolara mal olacağı konusunda ısrar ediyor.

27 Nisan’da yayınlanan en son blog yazısında, kripto türevleri devi BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin ve altın için gök yüksek fiyat tahminini ikiye katladı.

Bitcoin, altın, emtialar… sadece fiat değil

Hayes, Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya uygulanan yaptırımların ışığında, hem jeopolitik hem de ekonomik politikada dev bir eksenin geldiğini söyledi.

ABD ve Avrupa Birliği, Rus enerjisine ve gıdasına olan bağımlılığı azaltmak için savaşırken, uzun vadeli sonuçların kesinlikle onlara zarar vereceği ve Bitcoin’i aya göndereceği kesin.

Durum karmaşık. Ukrayna ihtilafından önce zaten 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyon, Batı yaptırımlarıyla daha da kötüleşirken, Rusya Batı’dan yüz milyarlarca dolarlık offshore varlıklarını donduruyor.

Bu arada Çin, varlıklarını hedef alan bir taklitçi hareketten kendisini korumak amacıyla durumu izliyor.

1990’ların sonundan bu yana, Çin’in itibari para karşılığında Batı’ya ucuz mallar sattığını ve daha sonra devlet borcu karşılığında ithalatçılara geri gönderildiğini bir erdemli döngü gördü. Bu, faiz oranlarını düşük tutar ve sonuç olarak Çin malları daha da ucuz hale gelir.

Tedarik zincirlerindeki aksama, enflasyon ve şimdi varlığa el konulması riski artık statükoyu değiştiriyor. Ancak Hayes, üretim modelini değiştirmek yerine, Çin’in en kötü durum senaryolarına maruz kalmasını azaltmanın bir yolunu bulması gerektiğine inanıyor.

“Çin’in küresel finansal sistemi yok etmeden trilyonlarca USD ve EUR değerinde varlık satması imkansız. Bu hem Batı’yı hem de Çin’i eşit ve büyük ölçüde incitir” diye yazdı.

“Bu nedenle, bu varlıklar için en az yıkımın yolu, olgunlaşan tahvilleri Batı finansal sistemine yeniden yatırım yapmaktan vazgeçmektir. Çin veya onun vekili Devlete Ait Bankalar, piyasayı etkilemeden Batı hisse senetlerini ve gayrimenkullerini hafifletebilecekleri ölçüde, bunu yapacaklardır.”

Hayes, Pekin için potansiyel çıkış çıkışları olarak “depolanabilir emtialar, altın ve Bitcoin” tanımladı. Böyle bir durum yelpazenin uç noktalarında olsa da, yine de Çin’in Bitcoin madenciliği gibi konularda duruşunu tersine çevirmesi için sıfır olmayan bir şans olmalı.

BTC/USD vs. XAU/USD vs. S&P 500 vs. Nsadaq 100 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

“Kıyamet döngüsü” 1 milyon dolarlık Bitcoin’i, 20.000 dolarlık altını kıvılcımlandıracak

Bununla birlikte, daha çarpıcı olan, postanın Batı demokrasilerinin ve özellikle Avrupa Birliği’nin geleceğine ilişkin görünümüdür.

İlgili: ‘Kesinlikle kırılmak üzere olan bir şey’ – Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

Hayes, kendi kendini idame ettiremeyen Rusya’yı dışlamanın Avrupa projesinin parçalanmasıyla sonuçlanacak durdurulamaz bir yangını körükleyeceğini savunuyor.

Almanya gibi ihracatçılar Çin ile rekabet edemeyecek, aşırı enflasyon AB içinde kuzey ve güney arasında öfke yaratacak.

Tahmini, “ECB kapana kısıldı, AB bitti ve on yıl içinde bir kez daha Lira, Drahmi ve Alman Markı ticareti yapacağız” diyor.

“Birlik dağılırken, farklı yerel para birimlerinden oluşan bir panteonda muhteşem miktarlarda para basılacak. Hiperenflasyon masanın dışında değil. Ve yine, Avrupalı ​​tasarruf sahipleri kayanın ne pişirdiğini kokladıkça, altın ve Bitcoin gibi sabit varlıklara kaçacaklar. AB’nin dağılması = 1 milyon dolarlık Bitcoin.”

Batı finans politikasındaki “kıyamet döngüsünün”, özellikle de iflası önleme aracı olarak verim eğrisi kontrolünün (YCC) bir sonucu olarak, tek Bitcoin başına 1 milyon dolar gelecek.

Değer deposu anlatısının hâlâ gözdesi olan altın, on yılın sonunda ons başına 20.000 dolara kadar yükselmiş olacak.

Sonuç olarak, Hayes, Bitcoin ağının dayanabilmesi için katılıma ihtiyacı olduğu konusunda uyarıda bulunarak Bitcoin kullanıcılarına bir silah çağrısı yayınladı.

“Doom Loop, on yılın sonunda 1 milyon dolar Bitcoin ve 10.000 – 20.000 dolar altın getirecek. Bitcoin’in tarladan masaya ekonomilerinin dünya çapında filizlenmesi için cari hesap fazlasının bir kısmını Bitcoin’de kurtarmak için kişisel çıkar bayrakları için ajitasyon yapmalıyız. Yine, altından farklı olarak, Bitcoin hareket etmelidir – aksi takdirde ağ çökecektir, ”diye sonlandırıyor blog yazısı.

“İyi sözü duyduktan sonra bile öğrenmeyi reddeden o inatçı bayraklara karşı kin beslemeyin. Lord Satoshi’nin dediği gibi, ‘Onları bağışlayın, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.’”

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Hayes, Mart ayındaki bir önceki gönderisinde “milyonlarca” bir BTC fiyatını göz önünde bulundurarak çok yüksek fiyat tahminlerine yabancı değil.

Tepki gösteren makro analist Alex Krüger, yine de bazı noktalarının yeniden düşünülmesi çağrısında bulundu.

“Birçok okuyucuyu dünyanın sonsuza kadar mahvolacağına inanan bir saksı böceği zihniyetiyle yaralı bırakacak” dedi. tweetlendiHayes’in “gerçekleri uydurduğunu ve şişko anlatılarının son derece kesin görünmesini sağlamak için şeyleri abarttığını” söyledi.

“Fed’in tekrar güvercinleşmeye başlaması yeni bir boğa koşusu başlatıyor. YCC, bunun gerçekleşmesinin bir yolu, ”diye yorumlarda kabul etti.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eski BitMEX CEO’su, Bitcoin’in 2030 yılına kadar nasıl 1 milyon dolara ulaşacağını açıklıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!