Bitcoin ATM kurulum yavaşlaması 2022’de 4. ay için devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nisan 2022, yılın başında yavaşlama başladığından beri Bitcoin (BTC) ATM’lerinin kurulumunda art arda dördüncü yavaşlama ayı oldu.

BTC ATM’leri, Bitcoin ekonomisi için çok önemli bir amaca hizmet eder ve kullanıcıların BTC varlıklarını karşılık gelen nakit rezervlerine karşı fiziksel olarak almasına veya yatırmasına yardımcı olur.

Aylık olarak kurulan ve kaldırılan kripto para birimi makine sayısının net değişimi. Kaynak: Coin ATM Radarı

Coin ATM Radar tarafından sağlanan verilere dayanarak, 2021 yılı BTC ATM kurulumlarında en yüksek küresel artışı gördü ve Ağustos ayında 2.037 ATM net değişiminin zirvesine tanık oldu. Ocak 2022’den başlayarak, kripto ATM net değişimi Aralık ayının en yüksek seviyesi 1.969 ATM’den 1.687’ye düştü.

O zamandan beri, kripto ATM’sindeki net değişim aşağı yönlü bir yörünge sürdürdü ve takip eden aylarda Şubat (970), Mart (757) ve Nisan (739) aylarında üç basamaklı değişiklikler kaydetti.

Geçen yıl kripto ATM’lerindeki patlayıcı büyüme, El Salvador gibi yargı bölgelerinin, şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan sonra üçüncü en büyük BTC ATM ağına ev sahipliği yapan Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemesinin doğrudan bir sonucuydu.

El Salvador, kripto ATM’leri için henüz kullanılmayan pazarı vurgulamak için, Güney Amerika’daki tüm kripto ATM’lerinin %70’ine tekabül eden 205 Chivo markalı ATM makinesine ev sahipliği yapıyor.

Bitcoin ATM kurulum yavaşlaması 2022'de 4. ay için devam ediyor
Zaman içinde kurulan bitcoin makinelerinin sayısı. Kaynak: Coin ATM Radarı

Bununla birlikte, Cointelegraph tarafından daha önce belirtildiği gibi, kripto ATM’lerinin kurulumlarındaki belirgin azalma, Bitcoin ekosistemini kabul etmeye ve benimsemeye istekli yeni yargı bölgelerindeki yavaşlamanın bir sonucu olabilir.

Bitcoin ATM kurulum yavaşlaması 2022'de 4. ay için devam ediyor
Üretici tarafından zaman içinde kurulan kripto para birimi makinelerinin sayısı. Kaynak: Coin ATM Radarı

Genesis Coin, %41.5’lik bir pazar payını temsil eden kripto ATM pazarında uzun süredir devam eden hakimiyetini sürdürüyor. Diğer önde gelen kripto ATM üreticileri arasında General Bytes (%21,6), BitAccess (%15,2) ve Coinsource (%5,3) yer alıyor.

İlişkili: Meksika Senato Binasına Bitcoin ATM kuruldu

26 Nisan’da Meksika Senato binası, ülkenin kripto ekosistemine artan ilgisini sergileyerek 14. BTC ATM’sini kurdu.

Yakın zamanda Bitcoin’in yasallaştırılmasını öneren Meksikalı senatör Indira Kempis, Senato binasında yeni BTC ATM’sinin lansmanını duyurdu ve şunları söyledi:

“Meksika’da özgürlük, katılım ve finansal eğitim için.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin ATM kurulum yavaşlaması 2022’de 4. ay için devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!