Bitcoin madencileri ABD Demokratik yasa koyucuları tarafından EPA yöneticisine yapılan iddiaları çürütüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), Demokrat yasa koyucular tarafından geçen ay Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) yöneticisi Michael Regan’a gönderilen bir mektuba, Bitcoin (BTC) madenciliği ve çevresel etkisi hakkındaki yanlışlıkları düzeltmeye çalışan kendi mektubuyla yanıt verdi. .

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Castle Island Ventures ortağı Nic Carter ve Core Scientific’ten Darin Feinstein tarafından kaleme alınan ve 50’den fazla imzacının bulunduğu BMC mektubu, Regan’a gönderilen belgedeki iddia edilen yanlış anlamaları vurguluyor. Yazarlar, özellikle Demokratik Temsilci Jared Huffman ve 22 Kongre üyesi tarafından imzalanan orijinal mektubun diğer yanlışlıkların yanı sıra “veri merkezlerini elektrik üretim tesisleriyle karıştırdığını” söyledi.

Demokratların mektubu, EPA’yı dijital varlık madencilerinin “Temiz Hava Yasası veya Temiz Su Yasası gibi temel çevresel yasalara” uymasını sağlamaya çağırıyor ve elektronik atık ve gürültü gibi kripto para madenciliği ile ilgili çeşitli endişeleri yayınlamaya devam ediyor. . BMC mektubu sekiz noktayı ele alıyor ve onları uzun uzadıya çürütüyor.

Endüstri grubuna göre, orijinal mektubun ülke genelindeki Bitcoin madencilik tesislerinin “toplulukları kirlettiği” iddiası doğru değil. BMC’ye göre, Bitcoin madencilik tesisleri kirlilik üretmez, elektrik üreten tesisler yapar. Bu ayrımın yapılmaması ortaya çıkıyor Yazarlar ayrıca, “Tek bir Bitcoin işlemi ortalama ABD hane halkına bir ay boyunca güç sağlayabilir” gibi tamamen yanlış bilgi olarak gördüklerini de çürütüyor.

Bununla birlikte, BMC, hisse kanıtı (PoS) işlemenin daha az enerji yoğun olduğu iddiasına yanıt olarak kendi önyargılarını ortaya koymuş olabilir. PoS’u çeşitli eleştirilere maruz bıraktıktan sonra, endüstri grubu şunları belirtiyor:

“Stake ispatı ve iş ispatının niteliksel olarak farklı olduğu düşünüldüğünde, hisse ispatından daha “etkili” bir iş ispatı biçimi olarak bahsetmek yanıltıcı olur, çünkü aynı şeyi başarmaz.”

Mektup ayrıca birçok madencinin, Bitcoin ve dijital varlıkların ötesinde birçok faydalı uygulamaya sahip olan yüksek performanslı bilgi işlemle meşgul olduğuna işaret ediyor.

BMC, tüm Bitcoin madencilerine açık bir endüstri derneğidir. Mayıs 2021’de Michael Saylor tarafından başlatılan Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri toplantısından kaynaklandı. Şu anda grubun 44 “danışman üyesi” var. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisi ve daha genel olarak iş kanıtı hakkında birkaç rapor yayınladı. Raporlarında yer alan bazı bulgulara itiraz edildi.

İlgili: Yeşile mi git yoksa eve mi? NY Eyaleti madencilik moratoryumunun kripto endüstrisi için anlamı ne olabilir?

BMC mektubu, Block Inc.’den Jack Dorsey, Fidelity Investments kıdemli başkan yardımcısı Tom Jessop, Fordham Hukuk Okulu profesörü Donna Redel, Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein ve SkyBridge Capital kurucusu da dahil olmak üzere kripto endüstrisinin en önde gelen isimlerinden ve destekçilerinden bazıları tarafından imzalandı. Anthony Scaramucci’nin fotoğrafı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin madencileri ABD Demokratik yasa koyucuları tarafından EPA yöneticisine yapılan iddiaları çürütüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!