Hawaii Senatosu komiteleri kripto ve blok zincirini düzenlemek için görev gücünü destekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hawaii Eyalet Yasama Meclisinin iki komitesi – Ticaret ve Tüketiciyi Koruma (CPN) ve Yollar ve Araçlar (WAM) – kripto ekosisteminin kullanımını ve düzenlenmesini araştırmak için özel bir görev gücünün başlatılmasını oybirliğiyle onayladı.

Hawaii Eyalet Senatosu Başkanı Ron Kouchi’ye gönderilen bir mektupta, yasama üyeleri Donovan Dela Cruz ve Roz Baker, ilk olarak SB2695 yasasında önerilen bir “Blockchain ve Cryptocurrency Görev Gücü” oluşturulmasını desteklemek için yazdılar.

“KRİPTOKRASİ İLE İLGİLİ BİR EYLEM İÇİN BİR KANUN” başlıklı SB2695, kripto ve blok zinciri hakkında ülke çapında verileri gözden geçirmek ve derlemek için Bütçe ve Finans Departmanı bünyesinde bir görev gücü kurmaya çalıştı. Görev gücü, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe blok zincirinin benimsenmesini genişletmek için bir plan sağlamayı içeren bulguları ve potansiyel mevzuatı Eyalet Başkentine geri gönderecek.

CPN ve WAM Komitelerinden alınan oyların kaydı. Kaynak: Hawaii Eyalet Yasama Meclisi

Blok zinciri teknolojisinin ve kripto para biriminin hem kullanımı hem de düzenlenmesi için büyük potansiyele atıfta bulunan mektupta şunlar yazıyordu:

“Bu önlem, blok zinciri ve kripto para biriminin kullanımını ve düzenlenmesini keşfetmek için bir ana plan oluşturmak için bir görev gücü oluşturuyor.”

Yasaya girdikten sonra, blok zinciri ve kripto para birimi görev gücünün, 2023’ün olağan oturumunu toplamadan en az yirmi gün önce bulguları ve tavsiyeleri hakkında bir rapor sunması gerekecek.

Görev gücü, vali tarafından atanacak bir blok zinciri ödeme çözümü şirketi, bir kripto para birimi değişimi ve bir kripto para birimi derneğinin temsilcileri de dahil olmak üzere 11 üyeden oluşacak.

İlişkili: Brezilya Senatosu kripto para birimlerini düzenlemek için ‘Bitcoin yasasını’ onayladı

Çarşamba günü, Brezilya Senatosu, bir düzenleyici çerçeve oluşturulması çağrısında bulunarak, kripto ile ilgili ilk yasa tasarısını genel bir oturumda kabul etti.

Cointelegraph’ın kısa süre önce bildirdiği gibi, yasa tasarısı Başkan Jair Bolsonaro tarafından yasalaştırılmadan önce Temsilciler Meclisi tarafından onaylanmayı bekliyor. Gelişme hakkında konuşan Senato Başkanı Rodrigo Pacheco şunları söyledi:

“Projenin raportörü Senatör Irajá’yı bu önemli yasa tasarısının burada Senato Genel Kurulunda onaylanmasından dolayı tebrik etmek istiyorum.”

Tasarının 2022 yılı sonuna kadar yasalaşması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hawaii Senatosu komiteleri kripto ve blok zincirini düzenlemek için görev gücünü destekliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!