Benjamin Cowen, Bitcoin Dibi İçin Tarih Verdi: “Tarih Tekerrür Ederse…”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin diplerini doğru tahmin etme konusunda başarılı olan bir göstergenin bunu tekrar yapmaya yakın olduğunu düşünüyor.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, Bitcoin’deki 20 haftalık ve 100 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) kesişimini değerlendirdi.

Her iki SMA’nın birbirine yakın olmasıyla Cowen, Bitcoin tarihinde yalnızca iki kez kesiştiklerine ve her ikisinde de bir BTC düzeltmesinin dip noktasını belirlendiğine dikkat çekti.

“Tarihte iki kez, sadece iki kez, 20 haftalık SMA, 100 haftalık SMA’nın altına düştü… Merak edebilirsiniz: bu neden önemli? Ya da bunlar sadece hareketli ortalamalar, gecikmeli göstergeler kim önemser diyebilirsiniz. Ama bir bakalım, bu iki hareketli ortalamanın kesişmesinin bir anlamı var mıydı?”

Cowen, bu iki hareketli ortalamanın kesişmesinin her zaman dibi işaret ettiğini söylese de, daha önce uyardığı aşağı yönlü bir teslimiyet de yaşanabilir. Analist, areketli ortalamalar kesişirse, bunun muhtemelen önümüzdeki ayın sonlarında veya Temmuz başlarında gerçekleşeceğini söylüyor.

“Ve soru şu ki, 20 hafta 100 haftanın altına düşecek mi? Eğer olursa, tarihsel olarak konuşursak, %40’lık bir düşüş yaşanmış olsa bile, aslında dibi işaretleyerek sonuç verir. Bununla birlikte tarihsel olarak dibe işaret eden şey buydu, en azından bu şekilde bakıldığında böyle görünüyor. Peki, yakın zamanda kesişecekler mi?

Mayıs’ta değil, büyük ihtimalle Mayıs’ta olmayacak, muhtemelen burada kesişmeleri biraz zaman alacak. Mevcut eğilimi tahmin edecek olursak, aynı oranda hareket etmeye devam ettiklerini varsayalım, o zaman Haziran ayı sonlarında veya belki de Temmuz ayı başlarında gerçekleşecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Benjamin Cowen, Bitcoin Dibi İçin Tarih Verdi: “Tarih Tekerrür Ederse…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!