Bitcoin, yeni hash oranı rekoru ile yarılanmanın yarısını kutluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), Perşembe günü bir sonraki yarılanma yolunda yarı noktayı geçerek bir dönüm noktası madencilik yolculuğuna işaret ediyor.

Yaklaşık 10:29 UTC’de çıkarılan 735.000 numaralı Blok’ta Bitcoin, bir sonraki yarılanmanın orta noktasını geçti. Blok, Poolin tarafından çıkarıldı ve ücret olarak 0.16215354 BTC (6,402,45 $) kazandı.

Yarılanmalar her 210,00 blokta bir gerçekleşir ve 5 Mayıs, 105.000 bloğun ikinci ayağına geçiş noktasıdır. Bitcoin ulus devletinin benimsenmesine öncülük eden Bitcoiner, Samson Mow gibi bazı Bitcoin kullanıcıları için, yarılanma daha fazla SAT istiflemenin bir hatırlatıcısıdır:

Yarılanma döngüsü, Bitcoin ihraç oranını kapsayan benzersiz bir cihazdır. Cointelegraph Cryptopedia’nın açıkladığı gibi, “Yarılanma döngüsünün bir sonucu olarak, mevcut Bitcoin arzı azalır ve henüz çıkarılmamış Bitcoin’lerin değeri yükselir.”

Yarılanma, yakın zamanda 19 milyon sınırını geçen UTC 10:29’da Bitcoin arzını ve şu anda yaklaşık 10 dakikada 6.25 yeni BTC’de ihraç oranını belirlemede kilit rol oynuyor. Özünde, her yeni blokta kabaca 250.000 dolar değerinde BTC basılıyor.

Bir sonraki halving, Nisan 2024’te gerçekleşecek ve önceki halving, Bitcoin dördüncü “çağa” girdiği için 11 Mayıs 2020’de gerçekleşti. Sistem, son Bitcoin’in çıkarıldığı kabaca 2140’a kadar devam edecek.

İhraç oranı ve yarıya eşlik eden “arz şoku” fiyat üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Bitcoin, yeni hash oranı rekoru ile yarılanmanın yarısını kutluyor

Yukarıdaki kutuda gösterildiği gibi, Bitcoin fiyatı 2012 yarılanmasından bu yana önceki yarılanma fiyatına ulaşmak için 100 kat arttı. Mevcut fiyat seviyeleri 40.000$ civarındayken, fiyat dört kat daha arttı.

İlgili: Doğum günün kutlu olsun, Hal Finney: Kripto topluluğu dünyanın ilk bilinen Bitcoiner’ını onurlandırdı

Tipik Bitcoin “bal porsuğu” aplomb ile, merkezi olmayan eşler arası elektronik nakit sistemi de yeni bir rekor kırdı: madencilik hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin, yeni hash oranı rekoru ile yarılanmanın yarısını kutluyor
Bitcoin hash oranı daha da yükselmeye devam ediyor. Kaynak: Glassnode

Hash oranı, 4 Mayıs’ta bir gecede saniyede 249.1 exahash’a (EH/s) ulaştı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini 1 exahash ile aşağı çekti. Özünde, hash oranı sürekli olarak yeni zirveler belirlerken, bu bilgisayarlar veya “madenciler” ağı korumak için çalışırken Bitcoin güvenliği hiç bu kadar güçlü olmamıştı.

Hash oranı için bir yarıya ve başka bir ATH’ye giden yol; Mini ayı piyasası sıkıntıları arasında Bitcoin için başka bir küçük kutlama.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin, yeni hash oranı rekoru ile yarılanmanın yarısını kutluyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!