Blockchain 3-5 yıl içinde sınıflarda öğretilecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TZ APAC’ın yeni atanan CEO’su Colin Miles, blok zinciri ve web 3.0 müfredatının önümüzdeki üç ila beş yıl içinde orta ve yüksek öğrenimin ayrılmaz bir parçası olmaya başlamasını bekliyor.

Miles, “Bunun klasik orta vadeli, üç ila beş zaman çizelgesi olduğunu düşünürdüm” dedi.

Miles, TZ APAC’ın 10 Mayıs’ta National University of Singapore (NUS) School of Computing ile yaptığı ortaklık anlaşmasının duyurulmasının ardından Cointelegraph ile konuşuyordu. Miles dedi ki:

“SUÜ’de, öğrenciler için her hafta her gün blok zinciri kursları düzenleyen özel bir merkeziniz varsa… bu, dünyanın en iyi bilgisayar okullarından birinin dokusunun bir parçası olacaktır. Diğer okulların çoğunun bunu takip edilecek bir örnek olarak göreceğini hayal ediyorum.”

NUS şu anda yeni başlayanlardan CEO’lara ve orta düzey yöneticilere kadar çeşitli seviyelere yönelik derinlemesine bir blok zinciri müfredatı sunmaktadır. Blockchain’de kurslar sunan diğer tanınmış üniversiteler arasında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Harvard Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Cornell Üniversitesi ve California Berkeley Üniversitesi bulunmaktadır.

İlgili: En iyi üniversiteler müfredata kripto ekledi

“Genel olarak bu eğilim bir dayanak noktası olacak çünkü Web3 ortamından çok sayıda heyecan verici yeni iş gelecek. Bu nedenle, bu önemli değişim için öğrenci gruplarını hazırlamaya yardımcı olmak eğitim kurumlarının görevidir” dedi.

TZ APAC, Tezos (XTZ) ekosistemini destekleyen Asya merkezli blok zinciri benimseme kuruluşudur. Tezos, akıllı sözleşmeler için bir platform olarak 2018’de başlatılan açık kaynaklı bir hisse kanıtı blok zinciridir.

Yeni duyurulan ortaklığın bir parçası olarak, TZ APAC, öğrencilerin Tezos blok zinciri hakkında öğrencileri eğitmeyi amaçlayan derslere, atölye çalışmalarına, geliştirici hackathonlarına ve diğer pratiklere katılabilecekleri bir blok zinciri geliştirici müfredatı oluşturmakla görevlendirildi.

TZ APAC ayrıca, Miles’ın lisans öğrencilerinin yanı sıra lisansüstü ve doktora öğrencilerine ve onların son yıl projelerine yönelik kursların yürütülmesi için idari desteğe gideceğini söylediği bir hibe sağlanması yoluyla üniversiteyi destekleyecektir.

Miles, Singapur’un özellikle diğer APAC ülkeleriyle karşılaştırıldığında kripto eğitimini kurumsallaştırma konusunda öncülük ettiğini söyledi.

“Singapur bu eğitimi müfredata olumlu bir şekilde yerleştirmeye başlıyor.”

“Bunları daha küçük mesleki kurslar aracılığıyla eklemeye başlıyorlar… ancak bir sonraki adımın, lisans öğrencilerinin gönüllü veya başka bir şekilde yapmak zorunda kalmadan bu süreçten geçebilmeleri için müfredatlarına tam anlamıyla yakmak olduğunu hayal edebilirsiniz.”

NUS Computing’den Doçent Tan Sun Teck tarafından yönetilen yeni Merkez, öğrencilere blok zincir teknolojisi, bulut bilişim ve veri bilimi alanındaki uzmanlardan doğrudan öğrenme fırsatı verecek.

Profesör Tan, “TZ APAC gibi öncü kuruluşlarla ortaklık kurarak, öğrenciler eğitimlerinin kritik bir noktasında gerçek dünya uzmanlığından yararlanma fırsatına sahip olacaklar” dedi.

Miles, bölgedeki üniversiteler, akademiler ve okullarla ortaklık kurmanın, TZ APAC tarafından Tezos blok zincirinin benimsenmesini sağlamak için kullandığı kilit yöntemlerden biri olduğunu söyledi.

“Artık bölgedeki eğitim kurumları için çok güçlü bir önerimiz var. ile ortaklaşa [them]sadece blok zinciri ekonomisini anlamalarına yardımcı olmak için değil, aynı zamanda Tezos blok zincirlerinin bundaki rolünü de anlamalarına yardımcı olmak için yüz binlerce değilse de on binlerce öğrenciye ulaşabiliriz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Blockchain 3-5 yıl içinde sınıflarda öğretilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!