Coinbase ve Alameda tarafından desteklenen Afrika borsası MARA, kıtasal beklentilere bakıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğu Afrika, potansiyel kullanıcılarla dolu bir kıtaya girmek isteyen zorlu bir endüstri ağırlıkları listesi tarafından desteklenen yeni bir kripto para borsasını memnuniyetle karşılamaya hazırlanıyor.

Coinbase Ventures, Alameda Research, Huobi Ventures ve diğer önde gelen risk sermayesi şirketleri ve melek yatırımcılar, MARA’yı başlatmak için 23 milyon dolar katkıda bulundu. Borsa başlangıçta Kenya ve Nijerya’da faaliyet gösterecek ve yeni kullanıcılara kripto para birimleri almak, takas etmek ve çekmek için temel bir değişim platformu sunacak.

Platform, daha deneyimli tüccarlar için kapsamlı ticaret seçenekleri ve teknik analiz araçları içeren profesyonel bir takas sunacak. Geliştiricilerin olası MARA ekosistemi içinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir katman-1 blok zinciri olan MARA zincirini geliştirmek için planlar mevcuttur.

MARA ekibi ayrıca Orta Afrika Cumhuriyeti ile bir ortaklık kurulduğunu doğruladı. Afrika ülkesi, Nisan 2022’de Bitcoin’i yasal ihale olarak yasallaştırarak Bitcoin yanlısı (BTC) El Salvador eyaletinin ayak izlerini takip etti. MARA, ülkenin resmi kripto ortağı olarak hizmet edecek ve hükümete en iyi uygulamalar, strateji ve planlama konusunda tavsiyelerde bulunacak. daha geniş bir ölçekte kripto para birimlerini benimsiyor gibi görünüyor.

Cointelegraph, MARA CEO’su ve kurucu ortağı Chi Nnadi ile borsanın başlangıcını ve Afrika’nın yeni kurulan platforma sunması gereken beklentileri açıklamak için konuştu. Geçen on yılın çoğunu Nijerya’da geçirdikten sonra Chi, MARA’nın altında yatan fikir kristalleşmeden önce Kenya’ya taşındı.

Nijerya ve Kenya’nın kıtadaki kripto para birimini benimseme noktaları olarak konumu, MARA’nın teklifini iki ülkede başlatma kararında itici bir faktördü. Chainalysis’e göre Kenya, eşler arası (P2P) ticaret hacminde dünyanın geri kalanına liderlik ederken, Nijeryalı yetişkinlerin %35’i Bitcoin’e sahip veya Bitcoin ticareti yapıyor.

İlişkili: Afrika’daki kripto kullanıcıları 2021’de %2,500 arttı: Rapor

Afrika ülkeleri yeni kripto para birimi kullanıcılarını hesaba katmaya devam ederken, Nnadi, Sahra Altı Afrika’nın genç ve teknolojik olarak yerli nüfusunun kriptoyu günlük yaşamlarının bir parçası haline getirmesinin önünde hala önemli engeller olduğunu kabul etti:

“Mevcut küresel borsaların çoğu, düzenleyici zorluklar ve Afrikalı tüketiciye otantik bir şekilde ulaşmadaki zorluklar nedeniyle bölgede faaliyet gösteremiyor. Erişimin önündeki bu engeller, hem kripto ekonomisine katılabilecek insan sayısını hem de bölgedeki dijital para biriminin potansiyel kullanımlarını önemli ölçüde kısıtlıyor.”

Düzenleyici zorluklara ve kripto para birimi alanının gelişmekte olan durumuna rağmen Nnadi, yeni nesil Afrikalıların kıtada dijital bir dönüşüm sağlayacağına inanıyor. Afrika’nın dünyanın en genç nüfusuna sahip olduğunu kaydeden Nnadi, giderek artan sayıda gencin yeni teknolojileri toplumlarına uyarlamak için dönüştürücü yapılar ve çözümler inşa ettiğini söyledi:

“Bu, Afrika’yı kritik bir dönüm noktasına getiriyor: genç nesil, yetişkinliğe ve nüfuza yükselmeye başlıyor. Bölgeyi yeni dijital mülkiyet paradigmalarına tam ve hızlı bir şekilde geçirmek için eşsiz fırsatı temsil eden bir değişimdir.”

MARA’nın Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki kripto ortağı rolüne gelince, Nnadi, ülkenin kripto ekonomisini benimsemeye çalıştığı için firmanın danışmanlık rolü üstleneceğini söyledi. Bu, ülke için sağlam bir temel sağlamak için kişisel kimlik belgelerinin standartlaştırılmasını içeren gerekli Müşterinizi Tanıyın (KYC) Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (CFT) altyapısının nasıl oluşturulacağına dair rehberlik içerecektir. beş milyon vatandaş.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Coinbase ve Alameda tarafından desteklenen Afrika borsası MARA, kıtasal beklentilere bakıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!