SEC’den Hester Peirce, yeni stabilcoin kayıtlarının başarısızlığa yer açması gerektiğini söyledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC’ler) “kripto annesi” olarak da bilinen Komisyon Üyesi Hester Peirce, “başarısızlık için yer” sağlayan stablecoin’ler için düzenleyici bir çerçeveyi destekledi.

Uzun süredir kripto savunucusu olan Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu (OMFIF) Peirce’den 12 Mayıs’ta finansal düşünce kuruluşu tarafından düzenlenen çevrimiçi bir panelde konuşan ABD düzenleyici kurumları tarafından ABD’de gerçekleştirilen eylemlere ışık tutması istendi. kripto para birimi ile ilgili.

Peirce, “Biraz hareket görebileceğimiz yerlerden biri, bu hafta çok dikkat çeken bir alan,” diye yanıtladı.

“Kripto içinde gerçekten epey zaman geçiren bir alan oldu ve çok fazla stabilcoin kullanımı var ve bu nedenle insanlar yolda düşünüyor, eğer bu daha da büyürse bir tür düzenleyici çerçeveye sahip olmak ister miyiz?”

Peirce, SEC’i, önemli deneylere izin vereceğini söylediği belirli teknolojilere muafiyet sağlamak için düzenleyici yetkilerini kullanmaya çağırdığını söyledi.

“Başarısızlık olması için yer bırakmalıyız çünkü bu açıkça yeni şeyler denemenin bir parçası ve çerçevemiz gerçekten bu tür deneme yanılmalara izin veriyor. İnşallah bu amaçla kullanırız” dedi.

Algoritmik USD stabilcoin TerraUSD’nin (UST) bu hafta başında ayrıştırılması, ABD Başkentindeki yetkililer tarafından, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in 10 Mayıs’ta bir Senato oturumunda, stablecoin’ler üzerinde “tutarlı bir federal çerçevenin” gerekli olduğunu söylemesiyle dile getirildi. duruma göre geliştirilmelidir.

İki gün sonra 12 Mayıs Perşembe günü Yellen, ABD dolarından sabitlenen stabilcoinlerin henüz bir fiyat düşüşünün risk oluşturacağı bir ölçekte olmadıkları için ülkenin finansal istikrarı için bir tehdit olmadığını söyledi. CoinGecko’dan alınan rakamlara göre, şu anda ilk beş USD’lik stabilcoin’in piyasa değeri 154 milyar doların üzerinde veya 1,36 trilyon dolarlık toplam kripto para birimi piyasa değerinin yaklaşık %11’i.

İlişkili: SEC ve CFTC başkanları ISDA toplantısında kripto düzenlemesini konuşuyor

Stabilcoinler için düzenleyici ortam hakkında daha fazla konuşan Peirce, düzenleyicilerin bu terimin çeşitli varlıkları kapsadığını hatırlamasının önemli olduğunu söyledi:

“’Stablecoin’ diyebilirsiniz ve bir stabilcoin başka bir stabilcoin gibi görünmeyebilir. Kriptodaki tüm konuşmalara, düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı zorlaştıran çok fazla varyasyon olduğu anlayışıyla yaklaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Düzenlemelerin “bugün var olanı örtmeye çalıştığını” ama aynı zamanda “yarın ne olacağını… ve bunu yapmak kolay değil” diye ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SEC’den Hester Peirce, yeni stabilcoin kayıtlarının başarısızlığa yer açması gerektiğini söyledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!