Bitcoin maksimalizminden Bitcoin gerçekçiliğine anlamlı geçiş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm kripto para birimlerinin Bitcoin’e (BTC) karşı işlem gördüğü bir zaman vardı. Spekülatörler, güvence veren tokenomik veya umut verici bir yutturmaca gördüklerinde diğer madeni paralara giriştiler, ancak Bitcoin onların tercihi olan yerleşim madeni parasıydı.

İşler değişti. Stablecoin’ler artık kripto para piyasasında 150 milyar dolarlık kritik bir sütun oluşturuyor. Sürekli vadeli işlemler, piyasa duyarlılığını aşırı derecede arttırır ve çoğu zaman fiyat hareketine hakim olur. Kurumsal fonlar da dahil olmak üzere çok daha fazla sermaye, Bitcoin’in fiyatı üzerinde yalnızca ılımlı bir etkiyle son zamanlarda piyasaya girdi. Bu nedenle, bazı eski boğalar şimdi Bitcoin’i sıkıcı olarak görüyor.

Bu Bitcoin maksimalizminin sonu mu? Muhtemelen değil. Ama belki de daha fazla gerçekçilik zamanı.

İlişkili: Altın, Bitcoin veya DeFi: Yatırımcılar enflasyona karşı nasıl korunabilir?

Bir mem denizinde Bitcoin

Tıpkı Disney hisselerinin altının yanında değer taşıyabilmesi gibi, dönüştürülemeyen token (NFT) projesi Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi yeni dijital yerel isimler dijital varlık arenasında Bitcoin’in yanında yükselebilir. Ve yatırımcıların neredeyse asırlık bir Mickey Mouse’un haklarını elde etmeye istekli olacağı gibi, BAYC marka oluşturmaya yeni bir yaklaşımı temsil ediyor. Ve işe yarayabilir.

Bitcoin maksimalizminden Bitcoin gerçekçiliğine anlamlı geçiş

Olmayabilir de. Tüccarların sevdiği şey spekülatif.

ApeCoin’in (APE) oynaklığı, bugün Bitcoin’de görülenle aynı değil. Maymunlar marka heyecanını takip ederken, Bitcoin artık makroekonomik bir zeminde işlem görüyor. Bitcoin’in sadece dijital varlık alanında değil, tipik olarak volatiliteden kaçınan bazı cesur kurumsal yatırımcılarla bile çekirdek bir holding olarak konsolide olduğunu söylemek gerçekçi. Bitcoin, dijital varlık piyasasında yerleşik temel katmandır, ancak aynı zamanda nihai rezerv varlık mı olacak?

Dürüst olmak gerekirse, egemen servet fonlarının tutmaya başladığını gördüğümüz Ripple (XRP), Shiba Inu (SHIB) veya Bitcoin Cash (BCH) değil. Ciddi emeklilik fonları da onları almıyor. Realistler, Bitcoin’in birden fazla kriz boyunca dirençli olduğunu kanıtlaması ve gerçekten merkezi olmayan ve herhangi bir hükümetin kontrolünün erişiminin ötesinde olması nedeniyle rakiplerinden farklı olduğunu görüyorlar.

“Ödemeler” sektöründe, Bitcoin’in 750 milyar dolarlık piyasa değeriyle hakimiyetinin, bir sonraki sırayı gölgede bıraktığı için açık olduğunu görebiliriz. Bununla birlikte, aynı zamanda, Bitcoin’e karşı diğer “kripto para birimlerinin” yükselişini, sadece Bitcoin olmadıkları için boşuna olarak göz ardı edemeyiz. Gerçekçilik, nihayetinde benimsemenin temel itici gücü olan sohbeti ve daha fazla anlayışı açar.

Bitcoin maksimalizminden Bitcoin gerçekçiliğine anlamlı geçiş

Boomers için Bitcoin

Fiyat açısından bakıldığında, Bitcoin sadece spekülatif ticaretin hız treni acelesini isteyenler için sıkıcı. Bu ilgi başka yerlere bakarken, Bitcoin büyüyor ve bu kendi içinde daha fazla büyümenin kilidini açabilir.

YouTube etkileyicileri, çiftçilik ve yetiştirmeden, bahis ve madenciliğe kadar yarışırken, Bitcoin hakkındaki konuşmanın çok daha olgunlaştığını ve ilk ilkelere odaklandığını da görmedik mi?

Hayır, 2021’de 100.000 $’lık bir Bitcoin göremedik. Peki, henüz %5 küresel kabule bile ulaşmamışken gerçekten bu kadar açgözlü olmamız gerekiyor mu? Evet, daha az sıkıcı bir dünyada, Bitcoin – tüm yatırımlarda olduğu gibi – insan açgözlülüğü ve spekülasyonlarından yararlanabilir, ancak aynı dürtüler herhangi bir varlık değerinde düşüşe neden olabilir.

İlişkili: Patlama mı, büstü mü? Bitcoin fiyatının 2022’de 100 bin dolara ulaşmasının bir yolu var mı?

Bitcoin zaman alır

Bir Bitcoin maksimalist, tipik olarak, zaman ve mekanda kendileri için iyi şeyler yapmak için yeterli Bitcoin’e sahip olmak ister. Muhtemelen adil ve daha adil bir ekonomi görmek istiyorlar – bu nedenle ilk etapta Bitcoin’e destekleri. Bir maksimalist, milyarlarca insanın biraz Bitcoin tutmasının, birkaç milyonun hepsini elinde tutmasından daha iyi olduğu konusunda hemfikir olmalıdır.

Aslında, dipten satın alma anları yalnızca Bitcoin’e en çok bağlı olanlar için faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda yeni girenlerin satın alma fırsatına ilgi duyması nedeniyle daha fazla dağıtıma da yardımcı olur. Bu iyi birşey.

Bu açıdan kendinize ne kadar Bitcoin sahibi olmanız gerektiğini veya hedeflemeniz gerektiğini düşünmenizde fayda var. Ve sonra buna göre hareket edin.

Michael Saylor da dahil olmak üzere çoğu sadık Bitcoincinin ilham verici görüşlerine ulaşması zaman aldı – belki yıllar aldı. Ünlü finansör Ray Dalio hala gelişiyor. Çoğu politikacı Bitcoin’i zar zor anlar ve Bitcoin’i ülkesinde yasal ihale haline getiren El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin tablolara baktığı ve gergin hissettiği zamanlar bile olduğunu varsaymak zorundayım.

İlişkili: El Salvador’un Bitcoin Yasası: Devlet müdahalesine alternatifleri anlamak

Komik bir köpek ya da pikselli bir primat kendini hiper-sesli bir varlık olarak sunduğu için kripto alanına ilk kez gelen herkesin de zamana ihtiyacı olacak – Birçoğu. Ancak, nihai sonuç mutlaka Bitcoin maksimalizmi değildir.

Bununla birlikte, bir çekirdek holding olarak, uzaydaki çoğu katılımcı zaten Bitcoin’e maruz kalıyor. Yükselen piyasalarda oynanan oyun teorisine ve mevcut yaptırım rejiminin yanı sıra enflasyon bağlamında bakıldığında, dijital varlıklardaki çoğu yatırımcı “bir miktar Bitcoin” tutmanın iyi olduğunu biliyor.

Çok zehirli mi?

Bazıları Bitcoin maksimalistlerinin zehirli olduğunu söylüyor. Ancak, insanlar her yerde zehirlidir. Ve Bitcoin’deki maksimalistlerin iyi bir iş çıkardığı şey, konuşmayı sabitlemeye yardımcı olan ilk ilkeleri yinelemektir. Sloganları, Bitcoin’in size ihtiyacı yok, sizin Bitcoin’e ihtiyacınız var. Doğru? Doğru ya da değil, mesele şu: Topluluk size çok iyi davrandığı için birikimlerinizi bir memecoin’e koymayın.

Gerçek olalım. Dünya para biriminin değer kaybetmesiyle uğraşıyor, Bitcoin madenciliği çevresel hedeflere hizmet edebilir ve ediyor, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri Rus döviz rezervlerini dondurdu, gelecek tamamen dijital, enflasyon geçici değil ve Bitcoin’i bunlardan herhangi biri bağlamında tutuyor. tam anlam.

Ayı piyasaları, hangi projelerin ve protokollerin gerçekten yapıldığını gösterir. Axie Infinity’nin Smooth Love Potion (SLP) jetonu şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 40 kat daha düşük işlem görüyor. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 2 kat daha düşük. Er ya da geç 69.000 doları aşmak mantıksız ve hatta olağan dışı olmayacaktır.

Son olarak, bankaların “Bitcoin’e girmesi” biraz çelişkili ve bazıları Bitcoin’in bunlara ihtiyacı olmadığını iddia edebilir, ancak Bitcoin’in küresel finans ve mevcut altyapı ile entegrasyonunun daha fazla paydaş getirdiği için varlığı daha esnek hale getirdiğini söylemek de aynı derecede gerçekçi. Kim uzun vadeli yatırım yapacak.

Kimsenin Bitcoin maksimalist olmasına gerek yok ama herkes gerçekçi olmalı.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir ve okuyucular bir karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Burada ifade edilen görüş, düşünce ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve görüşlerini yansıtmak veya temsil etmek zorunda değildir.

Ben Caselin Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun LSEG Teknolojisi tarafından desteklenecek kripto borsası AAX’te araştırma ve strateji başkanıdır. Yaratıcı sanatlar, sosyal araştırma ve fintech’te bir geçmişe sahip olan Ben, Bitcoin ve merkezi olmayan finans hakkında içgörüler geliştirir ve AAX’te stratejik yön sağlar. Kendisi aynı zamanda dijital finansın hızlandırılmasını ve benimsenmesini ilerletmeye adanmış lider bir sektör kuruluşu olan Global Digital Finance’in (GDF) çalışan bir üyesidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitcoin maksimalizminden Bitcoin gerçekçiliğine anlamlı geçiş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!