California düzenleyicisi, 19 Mayıs’ta kripto bağışlarına yönelik uzun süredir devam eden yasağı tekrar gözden geçirecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir California eyalet düzenleyicisi, 2018’den beri yürürlükte olan siyasi kampanyalara kripto para birimi bağışları yasağını kaldırmayı düşünüyor olabilir.

Mayıs 2022 gündemine göre, Kaliforniya’nın Adil Siyasi Uygulamalar Komisyonu veya FPPC, Perşembe günü eyalette kampanya katkıları için kripto para birimlerinin kullanımı hakkında bir “bildirim öncesi tartışma” planladı. Komisyon, “kripto para biriminde hiçbir katkı yapılmamasını veya alınmamasını” gerektiren düzenlemelerinde değişiklik taslağı hazırlamayı düşüneceğini söyledi.

Eylül 2018’de FPPC, bağışların “katkı sınırlarını ve yasaklarını aşmak için veya yabancı kuruluşlar tarafından kampanyalara katkıda bulunmak için kullanılabilecek” endişeleri nedeniyle Kaliforniya eyaletindeki siyasi kampanyalar için kripto katkıları göndermeyi ve almayı yasaklamak için oy kullandı. FPPC’nin iletişim direktörü Jay Wierenga Cointelegraph’a verdiği demeçte, komisyonun “bak[s] trendlerde ve [tries] yasal bölümünün, fon toplamak için kaçak olmayan tokenler satan bir kampanyanın “alınan tüm miktarı” “raporlanabilir katkı” olarak sayması gerektiğini söylediği Mart tarihli bir görüşe atıfta bulunarak, onlardan bir adım önde olmak” dedi.

Wierenga, “Bu, geçen yılın sonundan beri radarımızdaydı” dedi. “Kripto [has] 2019’dan bu yana kullanım ve görünürlük açısından açık bir şekilde büyümüştür. Dolayısıyla Komisyon bunu gözden geçirmek ve herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmayacağını belirlemek istiyor.”

Wierenga’ya göre, kripto siyasi kampanya katkılarına yönelik mevcut yasak, Kaliforniya’da sadece eyalet ve yerel düzeyde federal düzeyde göreve aday olan adayları etkilemedi. Örneğin, şu anda Demokrat Brad Sherman tarafından tutulan Kaliforniya’nın 32. kongre bölgesini temsil etmek için koşan bir ilkokul öğretmeni olan Aarika Rhodes, destekçilerini Aydınlatma yoluyla Bitcoin (BTC) bağışlamaya açıkça çağırdı:

İlişkili: Kripto odaklı PAC, Ocak ayından bu yana Demokrat adayları desteklemek için 9 milyon dolar kullandı

ABD eyaletlerindeki komisyonlar ve diğer yönetim organları, eyalet ve yerel kampanyalar için kripto siyasi bağışlarına yönelik yasakların uygulanıp uygulanmayacağını belirlemekten sorumludur. Güney Carolina Temsilciler Meclisi etik komitesi 2018’de bir kampanya katkısı tanımının kripto para birimini içermediğini ve Colorado’nun kriptoda bağışlanan miktarı fiat ile aynı seviyelere çıkardığını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
California düzenleyicisi, 19 Mayıs’ta kripto bağışlarına yönelik uzun süredir devam eden yasağı tekrar gözden geçirecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!