ShapeShift, başarılı DAO geçişi için aracı olarak FOX Foundation’ı oluşturur

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarşamba günü, bir kripto para birimi ticaret ekosistemine ev sahipliği yapan İsviçreli merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) ShapeShift, merkezi kurumsal markası ShapeShift AG’nin FOX Vakfı’nı kurduğunu duyurdu. Kâr amacı gütmeyen kuruluşun belirtilen amacı, aynı adı taşıyan ticaret platformunun ve varlıklarının ademi merkeziyetçiliğini denetlemektir.

FOX Vakfı’nın tüzüğü, faturaları fiat para biriminde ödeme, sunucuları barındırma, geçiş tamamlanana kadar platformun merkezi altyapısını koruma ve ShapeShift’in arka uç düğümünü Coinbase Cloud ile birlikte geliştirilen merkezi olmayan FOXChain altyapısıyla değiştirme gibi görevleri içerir.

Şirkete göre, ShapeShift, Temmuz 2021’de kurumsal yapısını tamamen merkezsizleştiren ve kaynak kodunu açan alanda ilk oldu. Hareketin eşi benzeri görülmemiş olması nedeniyle, FOX Vakfı’nın kurulması, bunu sağlamak için bir çözüm olarak hizmet ediyor. ekosistemin tarafsızlığı. FOX Foundation, ne ShapeShift AG ne de ShapeShift DAO tarafından yönetilmemiştir ve platformun varlıklarını mümkün olduğunca verimli bir şekilde merkezden uzaklaştırmak için tek bir tüzüğe sahiptir. Görev tamamlandığında, vakıf çözülecek ve kalan fonları ShapeShift DAO Hazinesine dağıtacak.

Gelişme ile ilgili olarak, FOX Vakfı’nın ademi merkeziyetçilik başkanı Willy Ogorzaly şunları söyledi:

“Gerekli araçlar ve altyapı hızla olgunlaşırken, DAO’nun nihai, tamamen özerk biçimine ulaşması zaman alacak. FOX Vakfı, sürdürülebilir, merkezi olmayan alternatifleri uygulamada DAO’yu desteklerken merkezi mirasın sorumluluklarını yerine getirerek bu yolculukta bir basamak taşı olarak var.

ShapeShift, kullanıcıların fonlarını şirket hesaplarında toplamaması, kayıt gerektirmemesi veya kullanıcılarının kişisel verilerini toplamaması bakımından kripto para ticaret platformları arasında benzersizdir. Şirket, müşterilerin varlıklarını yalnızca başarısız bir değişim durumunda tutar. Borsa yalnızca kripto para birimleriyle çalışır, yani yalnızca madeni paraya takas mümkündür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ShapeShift, başarılı DAO geçişi için aracı olarak FOX Foundation’ı oluşturur

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!