İsviçreli varlık yöneticisi Julius Baer kripto ve DeFi potansiyeline bakıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

132 yaşındaki İsviçreli varlık yönetimi firması Julius Baer, ​​yüksek net değerli müşterileri için kripto para birimlerine ve merkezi olmayan finansa (DeFi) açık olmayı planlıyor.

Firmanın CEO’su Philipp Rickenbacher, şirketin önümüzdeki üç yıl için strateji güncellemesini teslim ederken kripto para birimi alanına geçişi doğruladı.

Rickenbacher, kripto para piyasalarındaki son düşüşün, müşterilerinin yeni ortaya çıkan varlık sınıfına maruz kalmaları için bir dönüm noktası sunduğunu belirtti.

“Şu anda kripto endüstrisinde bir balon patlama anına tanık oluyoruz ve hepimiz 30 yıl önce dot-com balonunun patlamasından sonra ne olduğunu biliyoruz. Gerçekten hayatımızı değiştiren yeni bir sektörün ortaya çıkmasının önünü açtı.”

Rickenbacher, kripto para birimleri ve DeFi’nin interneti ve şu anda bildiğimiz ve kullandığımız çeşitli temel hizmetleri doğuran Dot Com balonu ile aynı potansiyele sahip olduğunu belirterek iki sektörle paralellikler kurdu.

“Önümüzdeki on yılda finans sektörünü dönüştürecekler ve bu alanda güçlü bir yer edinmemiz bizim için önemli. Bu nedenle dijital varlık teknolojisinin uzun vadeli potansiyeline yatırım yapmak için tam da doğru an.”

CEO, çeşitli merkez bankaları tarafından merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) oluşturmak için yürütülen çalışmaların yanı sıra, kripto para borsalarının düzenlemeleri hızlandıran ve geleneksel finans dünyası ile bir oyun alanı yaratan popülerliğini vurguladı.

Rickenbacher, özellikle Terra ekosisteminin feci çöküşü göz önüne alındığında son haftalarda mercek altına alınan DeFi sektörünün potansiyeline hayran kaldı.

İlgili: Jack Dorsey’s Block ilk çeyrek karında 1,3 Milyar $, BTC ticaret gelirinde 43 Milyon $’a ulaştı

Julius Baer CEO’su, alanın, düzenleyici gerçeklikle evcilleştirilmemiş inovasyon çatışması gördüğüne inanıyor. Bazı eleştirmenler DeFi’nin potansiyeli konusunda satılmazken, Rickenbacher, alanın finansın geleceğini büyük ölçüde etkileyeceğine inanıyor:

“Öte yandan, eski bankacılık sisteminin geleneksel, maliyetli ve karmaşık bölümlerinin bugün sadece birkaç satır kodla yeniden yazıldığı yer de burası. Teknoloji ve geleneksel finans nihayetinde birleşeceğinden, değer zincirlerimizi gerçekten dönüştürmek için büyük bir potansiyel var.”

Firma, kripto para birimlerini varlık yönetimi tekliflerine entegre ederek alana erişim sağlarken, müşterilerine kripto para birimi alanı hakkında tavsiye ve araştırma sunmaya başlayacak.

Julius Baer ayrıca, müşterileri için mevzuata uygunluk sağlarken, itibari para ile kripto arasındaki kesişme noktasında kripto para birimi hizmet sağlayıcıları ve girişimcilerle ortak olmayı da planlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İsviçreli varlık yöneticisi Julius Baer kripto ve DeFi potansiyeline bakıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!