Avrupalı ​​aileler kriptoyu tasarrufları artırmak için bir araç olarak görüyor: Anket

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto yatırımıyla ilişkili riskler olsa da, bazıları bunu aile tasarruflarını artırmanın bir yolu olarak görüyor, kripto ticaret platformu BitMEX tarafından yaptırılan yakın tarihli bir araştırma gösteriyor.

Araştırma firması Kantar tarafından yürütülen anket, 2022’de tüketiciler arasında kripto ile ilgili eğilimleri keşfetmeye çalıştı. Avrupa, Asya ve Latin Amerika’daki 14 pazarda 3.000 katılımcıyı kapsayan çalışma, Avrupalıların kriptoya yatırım yöntemi olarak baktıklarını ve aileleri için biriktiriyor.

Avrupalı ​​katılımcıların yüzde elli beşi şu anda kripto para birimine sahip olduklarını açıkladı. Ayrıca, bu katılımcıların %70’i kriptonun ana işlevinin ailelerinin ihtiyaçları için kullanılması olduğunu belirtti. Ayrıca anket, ankete katılanların %61’inin kriptoyu “yatırımları çeşitlendirmenin iyi bir yolu” olarak gördüğünü de ortaya koydu.

Bu bulguların yanı sıra, çalışma, beş Avrupalı ​​katılımcıdan üçünün kripto yatırımlarında %50’lik bir büyüme beyan ettiğini belirtti. Rakam piyangoyu kazanmak kadar önemli olmasa da anket, ankete katılan kripto sahiplerinin işlemlerinin %80’inden fazlasının 1.000 $ ve üzeri olduğunu belirtiyor.

BitMEX pazarlama müdürü (CMO) Michele Bertacco, anketin amacının yatırımcıların davranışlarını daha iyi anlamak olduğunu söyledi. Sonuçları gördükten sonra Bertacco, “Kripto için ana akım iştah çok hızlı büyüyor” dedi.

İlişkili: El Salvador’daki işletmelerin beşte biri artık Bitcoin’i kabul ediyor: NBER çalışması

Bu haftanın başlarında yapılan farklı bir anket, kriptoya yatırım yapmayan kişilerin oynaklık, çevresel etki ve düzenleme konusunda endişeli olduğunu gösterdi. Bunların dışında, çalışma, yatırımcıların kriptoya girmesini engelleyen en belirgin duvarın “anlayış eksikliği” olduğunu da kaydetti.

Bu arada, daha yakın tarihli bir anket, katılımcıların %80’inin bir teşvik olarak kripto para birimi alırlarsa daha fazla çalışmaya istekli olduğunu gösterdi. Ek olarak, katılımcılar ayrıca Metaverse tabanlı bir spor salonu üyeliği karşılığında spor salonu üyeliklerini iptal edebileceklerini söylediler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Avrupalı ​​aileler kriptoyu tasarrufları artırmak için bir araç olarak görüyor: Anket

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!