BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) eski piyasalarla sıkı korelasyonu, özellikle Amerika Birleşik Devletleri hisse senedi piyasaları güçlü bir ayı trendinde kaldığı için, bir sürüklenme olmaya devam ediyor. Dow Jones Sanayi Ortalaması art arda sekizinci haftasında ilerliyor ve S&P 500 ayı piyasası bölgesine dalmaya yakın.

Celsius (CEL) CEO’su Alex Mashinsky, Wall Street’teki açığa satış yapanların kripto şirketlerinde “kısa ve yok edecek” herhangi bir zayıflık aradığına inanıyor. Mashinsky, Terra’yı (LUNA) çökertmek ve Tether (USDT) ile Maker’ı (MKR) ve Celsius dahil “birçok diğer şirketi” istikrarsızlaştırmaya çalışmakla “Wall Street’in Köpekbalıkları”nı suçladı.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: madeni para360

Ayı piyasaları, kısa vadede sancılı olsa da, uzun vadeli yatırımcılar için iyi satın alma fırsatları olma eğilimindedir. Ancak, bir sonraki boğa aşaması başladığında, tüm madeni paraların eski ihtişamlarına geri dönmeyeceğini hatırlamak önemlidir.

Her boğa piyasasının genellikle yeni bir lider grubu vardır; bu nedenle, tüccarlar, geride kalanları satın almak yerine piyasaya liderlik eden kripto para birimlerini belirlemeye çalışmalıdır. Nic Carter, her şeyin geri dönmeyeceğini ve “bazı şeyler kalıcı olarak ölür” derken bunu çok güzel ifade etti.

Bitcoin ve altcoinler son dip seviyelerinin altına düşebilir mi yoksa boğalar destekleri başarılı bir şekilde savunabilecek mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 19 Mayıs’ta 28.630 dolardan güçlü desteği toparladı, ancak boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkaramadı. Bu, ayıların henüz vazgeçmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiklerini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 28.630 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, BTC/USDT çifti 20 Mayıs’ın gün içi en düşük seviyesi olan 26.700 $’a düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü bunu yapmazlarsa parite düşüş trendine devam edebilir. Aşağı yönde bir sonraki destek 25.000 dolar ve ardından 21.800 dolar.

Bu varsayımın aksine, fiyat 28.630$’dan sıçrar ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde güçlü birikim önerecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (32.332 $) yükseltmeye çalışacaklar. Boğalar bu engeli aşarsa, parite 34.823 $’dan %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine yükselebilir.

ETH/USDT

Ayılar, 18 ve 19 Mayıs’ta Ether’i (ETH) acil desteğin 1.940 doların altına çekti ancak bu hareketten yararlanamadılar. Boğalar düşüşü satın aldı ancak fiyatı 2.159 dolardan genel dirence itemedi.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Daha yüksek seviyelerde güçlü satışlar, 20 Mayıs’ta fiyatı yükseliş çizgisine çekti. ETH/USDT çifti yükseliş çizgisinin altına düşerse, düşüş 1.700 dolardaki kritik desteğe kadar uzanabilir. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını önermek için çifti bu seviyenin altına düşürmek zorunda kalacak.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden veya 1.700$’dan yükselirse, düşüşlerde alım önerecektir. Parite daha sonra genel engeli 2.159 dolardan aşmak için bir girişimde daha bulunacak. Bunu başarırlarsa, çiftin dibe vurmuş olabileceğini düşündürür.

BNB/USDT

BNB, son birkaç gündür genel direncin yakınında 320 dolarda konsolide oluyor. Sert bir dirence yakın sıkı bir konsolidasyon, boğaların toparlanmanın devam etmesini bekledikleri için pozisyonlarını terk etmediğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 320$ ile 20 günlük EMA (326$) arasında genel direnç bölgesinin üzerine iterse, BNB/USDT çiftinin dibi görmüş olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (381 $) doğru kuzeye doğru yolculuğuna başlayabilir.

Tersine, fiyat genel dirençten düşerse ve 285 doların altına düşerse, boğaların vazgeçtiği ve pozisyonlarını kapatabileceği anlamına gelir. Bu, pariteyi 265 dolara ve ardından kritik desteğe 211 dolara çekebilir.

XRP/USDT

Ripple (XRP), 19 Mayıs’ta 0,40 ila 0,38 dolarlık destek bölgesinden sıçradı, ancak boğalar genel direnci 0,45 dolardan temizleyemedi. Bu, boğalar düşüşlerde alım yaparken, ayıların genel direnç seviyeleri yakınında satış baskılarını sürdürdüklerini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat düşmeye devam ederse ve 0,38 doların altına düşerse, XRP/USDT çifti 0,33 dolara düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma, düşüş trendini yeniden başlatabilir. Parite daha sonra 0,24 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat bir kez daha destek bölgesinden çıkarsa, alıcılar pariteyi 0,50 dolara itmeye çalışacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, paritenin dibi görebileceğinin ilk göstergesi olacaktır. Yukarı yönde bir sonraki durak, 50 günlük SMA (0,64 $) olabilir.

ADA/USDT

Boğalar, Cardano’daki (ADA) 0,50 dolarlık desteği savunmaya çalışıyor ancak ayılar, avantajlarından vazgeçme havasında değiller ve her küçük rallide satış yapmaya devam ediyorlar.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
ADA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 0,50 doların altına düşer ve devam ederse, ADA/USDT çifti kritik desteği 0,40 dolardan yeniden test edebilir. Bu, boğaların savunması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Parite daha sonra 0,33 dolara ve ardından 0,28 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden yükselirse, alıcılar pariteyi 20 günlük EMA’nın (0,63$) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu yapmayı başarırlarsa, satış baskısının düşebileceğini önerecektir. Parite daha sonra 0,74 dolardan kırılma seviyesine yükselebilir.

SOL/USDT

Solana (SOL) güçlü bir düşüş trendinde. Boğaların 19 Mayıs’ta toparlanma başlatma girişimleri, ayılar daha yüksek seviyelerde satmaya devam ederken başarısız oldu. Ayılar, 20 Mayıs’ta fiyatı psikolojik seviyenin altına 50 dolardan geri çekti.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat düşmeye devam ederse, SOL/USDT çifti 43 dolara düşebilir. Bu seviye güçlü bir destek görevi görebilir ancak ayılar fiyatı bunun altına çekerse, bir sonraki durak 37 dolar olabilir. Bu seviye de kırılırsa, düşüş 32 dolara kadar uzayabilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya destekten keskin bir şekilde yükselirse, boğaların birikimini önerecektir. Alıcılar daha sonra çifti 20 günlük EMA’ya (64 $) itmeye çalışacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 75 dolara olası bir ralli için kapıları açabilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 18 Mayıs’ta 0,08 dolardan anlık destekten sıçradı, ancak toparlanma daha yüksek seviyelerde satışla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve tüccarların her küçük artışta satış yaptığını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat düşmeye devam ederse ve 0,08 ABD dolarının altına düşerse, ayılar şanslarını değerlendirecek ve DOGE/USDT çiftini 12 Mayıs gün içi düşüğü 0,06 ABD Dolarının altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, düşüş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir ve parite 0,04 dolara düşebilir.

Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut seviyeden veya altındaki destekten yukarı çıkarsa ve psikolojik direncin 10$’dan üzerine çıkarsa kısa vadede geçersiz olabilir. Böyle bir hareket, 50 günlük SMA’ya (0,12 $) bir toparlanma için kapıları açabilir.

İlişkili: Ethereum, Birleşme öncesinde bir ‘ayı tuzağı’ hazırlıyor – ETH fiyatı bir sonraki 4 bin dolara mı?

NOKTA/USDT

Polkadot (DOT) 18 Mayıs’ta 10.37 doların altına düştü, ancak boğalar bu düşüşü satın aldı ve fiyatı 19 Mayıs’ta seviyenin üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak, ayılar zeminlerini korudu ve 10.37 doları dirence çevirmeye çalışıyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 9,22 doların altına düşerse, DOT/USDT çifti destek bölgesini 8 ile 7,30 dolar arasında yeniden test edebilir. Ayılar, düşüş trendinin yeniden başladığını belirtmek için fiyatı bu bölgenin altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Aşağı yönde bir sonraki destek 5 dolar.

Tersine, fiyat destek seviyelerinden geri dönerse, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’ya (12 $) itmeye çalışacak. Bu seviye güçlü bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, satıcıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 50 günlük SMA’ya (16 $) bir ralli girişiminde bulunabilir.

AVAX/USDT

Çığ (AVAX) düşüş trendinde. Geçtiğimiz birkaç gündeki fiyat hareketi, genellikle bir devam modeli olarak hareket eden bir flama oluşturdu.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat flamanın destek çizgisinin altına düşerse, AVAX/USDT çifti kritik desteği 23.51 dolardan yeniden test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Parite 20 dolara ve ardından 18 dolara düşebilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, alıcılar pariteyi flamanın üzerine çıkarmaya çalışacaklardır. Bunu başarırlarsa, parite ivme kazanabilir ve 20 günlük EMA’ya (42.35 $) yükselebilir. Boğalar, kırılma seviyesine 51 dolardan meydan okumak için bu engeli aşmak zorunda kalacak.

SHIB/USDT

Shiba Inu (SHIB), son birkaç gündür 0.000010 ile 0.000014 dolar arasında sıkıştı ve bu, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor. Bu, boğaların bir dip oluşturmaya çalıştığını ancak ayıların geri tepmenin sürmesine izin vermediğini gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB
SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat 0.000014 doların üzerine çıkarsa, boğaların arzı emdiğini gösterir. Bu, ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 0.000017 dolara olası bir rallinin yolunu açabilir. Boğalar, potansiyel bir trend değişikliğini belirtmek için bu direnci kırmak zorunda kalacak.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 0.000010 doların altına düşerse, parite 0.000009 dolardan 12 Mayıs gün içi düşüğüne düşebilir. Bu destek kırılırsa, düşüş 0,000007 ABD Dolarına ve ardından 0,00005 ABD Dolarına kadar uzayabilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri şu şekilde sağlanır: HitBTC takas.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, AVAX, SHIB

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!