Terra’nın değiştirilmiş canlanma planı, saldırı sonrası UST sahipleri için tahsisi azaltacaktır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra topluluğu için zorlu iki haftadan sonra, projenin arkasındaki ekip, Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) için önerilen canlanma planlarında revizyonlar duyurdu.

Bir Tweet’te Terra, önerilen Terra canlandırma ve yeniden dağıtım planına yönelik üç ana revizyonu paylaştı. Bunlar arasında başlangıç ​​likiditesinin artırılması, saldırı öncesi LUNA sahipleri için yeni bir likidite profili getirilmesi ve saldırı sonrası UST sahiplerine dağıtımın azaltılması yer alıyor.

Duyuru, saldırı öncesi Çapa UST (aUST) sahiplerinin, saldırı sonrası LUNA sahiplerinin ve saldırı sonrası UST sahiplerinin ilk likidite parametrelerinin değiştirildiğini kaydetti. Değişim %15’ten %30’a olacak ve Terra’ya göre bu, “gelecekteki enflasyonist baskıları hafifletebilir” ve lansman sırasında token arzını artırabilir.

Bunun dışında 10.000 LUNA’dan daha az tutan cüzdanlar, yukarıda belirtilen gruplarla aynı likiditeye sahip olacak. Ayrıca, LUNA’larının %70’i altı aylık bir uçurumla iki yılda kazanılacak. Terra, bu yeni likidite profilinin küçük token sahiplerinin benzer başlangıç ​​likiditesine sahip olmasını sağlayacağına inandığını söyledi.

Son olarak, saldırı sonrası UST sahipleri için tahsis %20’den %15’e düşürüldü. Terra’ya göre, “dpeg ile ilgili bu tahsis, orijinal paydaş (saldırı öncesi $LUNA) tahsisi ile eşittir.” %5 topluluk havuzuna taşınacaktır.

İlişkili: Terra serpinti: Stablegains davası, Hash milyarlarca dolar, Finder yanlış ve daha fazlası

UST çöküşünün ardından topluluğa algoritmik stabilcoinlerin geleceğinden şüphe etmek için nedenler verdi. Üniversitede yardımcı doçent Ryan Clements’e göre, tamamen algoritmik stabilcoinler “doğal olarak kırılgan” ve istikrarlı olmaları ne kesin ne de garantili olan birçok varsayıma dayanıyor.

Bu arada, bazıları tüm endüstriyi araştırmak için UST çöküşünü kullanırken, bazıları kriptoyu savunmaya çalıştı. Huobi Global’in kurucu ortağı Jun Du, Cointelegraph ile yaptığı röportajda, “Kısa vadede bir çürük elma hiçbir şeyi etkilemez” dedi. [the] kripto için uzun vadeli talep.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Terra’nın değiştirilmiş canlanma planı, saldırı sonrası UST sahipleri için tahsisi azaltacaktır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!