Küçük Bitcoin balinaları BTC fiyatını ‘kapitülasyondan’ koruyor olabilir – analiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) hala büyük bir fiyat kapitülasyonu görebilir, ancak verilere göre önce daha fazla balinanın satışa başlaması gerekiyor.

27 Mayıs’taki günlük QuickTake pazar güncellemelerinden birinde, zincir üstü analitik platformu CryptoQuant, giderek artan balina davranışını vurguladı.

Küçük balina satışı “mutlak teslimiyeti” tetiklemeli

BTC/USD’nin 12 Mayıs’taki 23.800 dolarlık pivot fiyatından daha düşük bir seviyeye düşmesi gerektiğine dair yaygın fikir birliğinin ortasında, Bitcoin’in en büyük sahiplerinden bazıları sabırsızlık belirtileri gösteriyor.

Balina cüzdanlarının çeşitli “gruplarından” harcanmamış işlem çıktılarına (UTXO’lar) bakıldığında, CryptoQuant’a katkıda bulunan Binh Dang, Nisan ayından bu yana artan en üst kohorttan satışları işaretledi.

“Dev” balinalar olarak bilinen 1 milyon dolar veya daha fazla olan varlıklar, madeni para dağıtımlarını artırırken, daha küçük balinalar – 1 milyon doların altında olanlar – pozisyonlarını değiştirmek için daha yavaş oldular.

“Düşüşün Ocak ayının sonunda olmasına rağmen, tüm önde gelen değer bantları yükseldiği için birikimi görmeye devam ettik, ancak 21 Nisan’dan bugüne dev balinalar (1 milyon doların üzerinde – USD) dağıtım yapıyor ve yapıyor. Şimdi birikecek herhangi bir sinyal almıyorum,” diye açıkladı Dang.

“Küçük balinalar ve perakendeciler vazgeçerse, mutlak teslimiyeti ve dibi de göreceğimizi düşünüyorum. Aksi takdirde, tersine çevirmeyi düşünmek için 1 milyon dolar aralığındaki olumlu hareketleri göz önünde bulunduracağım.”

Ekteki bir grafik, dev balinalardan sağlanan arzın keskin bir şekilde azaldığını ve 100.000-1 milyon dolarlık balinaların ancak şimdi aynı şeyi takip etmeye başladığını gösterdi.

Buna karşılık, 10.000 – 100.000 $ ve 1.000 – 10.000 $ arasındaki bantlar hiçbir teslim olma belirtisi göstermedi.

CryptoQuant lider zincir analisti Julio Moreno, Cointelegraph’a yaptığı özel yorumlarda, “Dev balinalar dağıtıma devam ediyor. Küçük balinalar ve perakendeciler savunma durumunu koruyor” dedi.

Bu arada, zincir içi analitik firması Glassnode’dan elde edilen veriler, balina olarak nitelendirilen varlıkların sayısında genel bir düşüşü doğruladı.

Nisan ayından bu yana bir hızlanma bir kez daha balina dağılımına işaret etti ve 27 Mayıs itibariyle toplam balina sayıları Temmuz 2020’den bu yana en düşük seviyesindeydi.

1.000 BTC ve BTC/USD grafiğinin üzerinde bakiyesi olan Bitcoin varlıkları. Kaynak: Glassnode

Gözler hacim tetikleyicilerinde

Mayıs ayının başlarında, balina alım seviyeleri 27.000$’ın altında kilit destek hedefleri oluşturdu.

İlgili: BTC fiyatı Terra çöküşünden bu yana en düşük seviyeye geldikten sonra Bitcoin ‘yükselmek için iyi’

Zincir içi izleme kaynağı Whalemap için bunlar, ilk 12 Mayıs düşüşünden sonra ilgi gördü.

Sonraki analizlerde, araştırmacılar BTC/USD için tahmin edilen türden kapitülasyon olaylarının, yüksek miktarlarda hem kâr hem de zararla hareket eden madeni paralar gerektirdiğini gösterdi.

“12 Mayıs’ta hem kârlar hem de zararlar normalden daha yüksekti” açıklayıcı tweet hareketli kar/zarar (MPL) verileri tablosunun yanında belirtilmiştir.

“Kapitülasyonun iyi bir örneği, benzer MPL aktivitesinin mevcut olduğu (ancak çok daha büyük bir ölçekte) Aralık 2018’deydi.”

Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, bu hafta zincir içi işlem hacmi gözle görülür bir artış gördü.

Küçük Bitcoin balinaları BTC fiyatını 'kapitülasyondan' koruyor olabilir - analiz
Bitcoin hareketli kâr/zarar (MPL) ve BTC/USD açıklamalı grafiği. Kaynak: Whalemap/ Twitter

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küçük Bitcoin balinaları BTC fiyatını ‘kapitülasyondan’ koruyor olabilir – analiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!