Meta Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, Satoshi Nakamoto bir kadın olabilir diyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devam eden Dünya Ekonomik Forumu’nun dördüncü gününde, Web3’te kadınların rolü ve merkezi olmayan ekosistemin kapsayıcılık için nasıl bir yer olabileceği konusunda büyük tartışmalar yaşandı.

Cointelegraph’ın baş editörü Kristina Lucrezia Cornèr, Meta başkan yardımcısı Nicola Mendelsohn, Global Blockchain İş Konseyi CEO’su Sandra Ro, Harvard Business School’dan Sarah Endline ve Splunk hükümet ilişkileri başkanı Bill’in katıldığı “Web3 Neden Kadınlar Ön Planda Gerekiyor” başlıklı bir paneli yönetti. Wright.

Panelistler, Web3 ve kripto alanındaki kadın rol modelleri hakkında konuşurken, yeni ortaya çıkan alandaki kilit kadın temsilcilerin katkısını vurguladılar. Mendelsohn, takma adlı Bitcoin (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun çok iyi bir kadın olabileceğini söyledi. O açıkladı:

“Sana bir tane vereceğim: Satoshi Nakamoto. Yani, hepimiz onun bir erkek olduğunu varsayıyoruz, değil mi? Önyargımız bu mu? Bu sadece bir isim – bir kadın olabilir.”

Cornèr, Bitcoin’in yaratıcısının bir bireyden ziyade hem erkeklerden hem de kadınlardan oluşan bir grup insan olduğuna inandığını da sözlerine ekledi.

Panelde ayrıca günümüzde kadınların karşılaştığı zorluklar ve iyileştirilebilecek şeyler tartışıldı. Ro, kadınların karşılıksız token alanına artan katkısını vurguladı ve ayrıca kripto ticaret alanındaki kadınların eksikliği konusundaki endişelerini dile getirdi. O açıkladı:

“NFT alanı, kadın katılımcıların büyük bir kısmını görmüş olsa da, kripto ticareti, kadınların temsil edilmemesi nedeniyle kesinlikle beni endişelendiriyor.”

Ayrıca, “kripto ticareti tarafında kadın temsilcileri barındıracak bir ortam” yaratma gereğini vurguladı.

İlgili: WEF 2022: Karbon emisyonları ve kripto tartışmalarında güven ve netlik eksik

Tek erkek panelist olan Wright, Web3 ve blok zinciri alanının doğası gereği kapsayıcı olduğuna inanıyor. dedi ki:

“Bence Web3 doğası gereği kapsayıcı bir ortam olmayı hedefliyor ve dahil olan daha çeşitli insanlar daha iyi sonuçlara yol açacaktır. Araştırmalarla, bir soruna odaklanan çeşitli grupların daha iyi bir çözüm bulacağı kanıtlanmıştır. ”

Panelistler, merkezi olmayan dünyanın kadın temsilinde yıllar içinde önemli bir artış gördüğü konusunda anlaştılar ve gelecekte bu oranın artmasını umdular.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meta Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, Satoshi Nakamoto bir kadın olabilir diyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!