JPMorgan daha yüksek BTC fiyat potansiyeli görüyor, a16z 4,5 milyar dolarlık kripto fonunu açıklıyor ve PayPal daha fazla kripto ve blok zinciri katılımına işaret ediyor: Hodler’s Digest, 22-28 Mayıs

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her cumartesi geliyor, Hodler’ın Özeti bu hafta gerçekleşen her önemli haberi izlemenize yardımcı olacak. En iyi (ve en kötü) alıntılar, benimseme ve düzenleme vurguları, önde gelen kripto paralar, tahminler ve çok daha fazlası – tek bir bağlantıda Cointelegraph’ta bir hafta.

Bu Haftanın En Çok Okunan Haberleri

Andreessen Horowitz, piyasa kargaşasının ortasında 4,5 milyar dolarlık kripto fonunu kapattı

Girişim sermayesi oyuncusu Andreessen Horowitz veya a16z, 4,5 milyar dolarlık yeni bir kripto para birimi fonunu tanıttı. A16z fonu, türünün dördüncüsü ve üçüncü kripto yatırım fonunun iki katından fazla. Girişim yatırımları için 3 milyar dolar ve erken tohum projeleri için 1,5 milyar dolar ayrılan fon, yaşam döngülerinin çeşitli aşamalarında şirketlere yatırım yapmaya çalışacak. Andreessen’in yeni fonu, acımasız bir ayı piyasasının kanıtlarına rağmen kripto piyasasında risk sermayesi ilgisinin yüksek kaldığına dair güçlü bir gösterge sunuyor.

JPMorgan, BTC’nin adil fiyatını 38 bin $ olarak belirledi ve kriptoyu tercih edilen bir alternatif varlık olarak ilan etti

JPMorgan’dan bu hafta müşteri odaklı bir not, bankacılık devinin Bitcoin hakkındaki düşüncelerini detaylandırdı ve varlığın gerçeğe uygun değeri olarak 38.000 dolar talep etti. Görünüşe göre yükseliş görünümü, 30.000 doların altında olan Bitcoin için depresif fiyat hareketinin hemen ardından geldi. Ancak BTC’nin 43.000 $ değerinde olduğu Şubat ayında bile, JPMorgan stratejistleri 38.000 $’ın adil piyasa değeri olduğunu söyledi. JPMorgan’ın bu haftaki müşteri notu, risk sermayesi yatırımının bocalamaması koşuluyla, tüm kripto alanı için olumlu fiyat hareketi olasılığına da işaret etti.

WEF 2022: PayPal, olası tüm kripto ve blok zinciri hizmetlerini kucaklıyor gibi görünüyor

Başkan yardımcısı Richard Nash’in yorumlarına göre PayPal, platformuna daha fazla blok zinciri ve kripto etkisi vermeyi hedefliyor. Nash, İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Cointelegraph’a verdiği demeçte, “Belirli yargı bölgelerinde al/sat/tut ile kripto kalkanında yavaşça yürümek.” “Ve sonra, bugün PayPal dijital cüzdanlarında, özel dijital para birimlerinde veya gelecekte CBDC’lerde sahip olduğumuz paralar olsun, elimizden gelen her şeyi benimsemek için başkalarıyla birlikte çalışmak istiyoruz.”

GameStop, beta kripto para cüzdanını ve yaklaşmakta olan NFT platformunu tanıttı

GameStop’un NFT pazaryeri lansmanına kadar geçen süre ile şirket, Ethereum tabanlı bir cüzdanın beta sürümünü açıkladı. Kendini saklayan kripto ve NFT depolama çözümüne GameStop Cüzdan denir. Tarayıcı tabanlı cüzdan, şirketin gelecekteki NFT pazarıyla el ele gidecek. GameStop ayrıca cüzdanın bir mobil uygulama sürümünü geliştiriyor.

Koreli bekçi, Terra 2.0 oyu geçtiği için kripto risk değerlendirmesine başladı

Kore’nin Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), Terra ekosisteminin çöküşünün ardından dijital varlık risklerine ilişkin değerlendirmesini standart hale getirmek için çalışıyor. FSS’nin standardizasyon çabaları daha yeni başlamış olsa da, dijital varlıkların değerlendirilmesi için yasal bir çerçeveye yol açması bekleniyor. Bu arada, Terraform Labs CEO’su Do Kwon, topluluğunun çoğunluk desteğini alarak bir ekosistem kurtarma planı ile ilerliyor. Terra 2.0 ekosistemi Cuma günü yeni bir blok zinciri ve kripto varlığı ile yayına girdi.

Kazananlar ve kaybedenler

JPMorgan daha yüksek BTC fiyat potansiyeli görüyor, a16z 4,5 milyar dolarlık kripto fonunu açıklıyor ve PayPal daha fazla kripto ve blok zinciri katılımına işaret ediyor: Hodler's Digest, 22-28 Mayıs

Haftanın sonunda, Bitcoin (BTC) $28,449Eter (ETH) $1,729 ve XRP de 0,37 ABD doları. Toplam piyasa değeri şu anda $1,17 trilyon, binaen CoinMarketCap’e.

En büyük 100 kripto para birimi arasında, haftanın ilk üç altcoin kazananı BORA’dır. (BORA) %18.15, Bitcoin Altın (BTG) %17.79 ve Ethereum Classic’te (VB) %11.09’da.

Haftanın ilk üç altcoin kaybedeni TerraClassicUSD (USTC) -%46,13’te, ADIM (GMT) -%27.38’de ve Elrond’da (EGLD) -%25.70’de.

Kripto fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Cointelegraph’ın piyasa analizini mutlaka okuyun.

En Unutulmaz Alıntılar

“Adem-i merkeziyetçilik, gerçekten daha fazla kontrol ve gücü, ait olduğu yerde insanların ellerine geri veriyor.”

Sonali GiovinoDefiyield iletişim sorumlusu

“Projeler, topluluklarının ve kullanıcılarının çıkarlarını gözetmelidir, çünkü sonuçta sahip olduğunuz en değerli şey budur.”

Nicky ÇelebiNear Foundation’da ekosistem başarısı ve etkinleştirme uzmanı

“Para taşıma gücünü sınırlayan birçok politika ve düzenleyici konu, insanları ekonomik özgürlüklerinden mahrum bırakmakla ilgili.”

Jeremy AllaireCircle’ın CEO’su

“TradiFi’de insanlar ‘Para kaybetmek istemiyorum – piyasalardan bağımsız olarak servetimi korumama nasıl yardımcı olabilirsiniz?’ Yani, çok risk yönetimi odaklı. DeFi’deyken, degenler, ‘Bana şu üç haneli getirileri verin, woo!’”

Alexander FazelSwissBorg’un baş ortaklık görevlisi

“‘Web3’ teriminin yükselişi cesaret verici çünkü bu, insanların bu temel teknolojinin farklı uygulamalara beslendiğini gördükleri anlamına geliyor – ille de beklemedikleri uygulamalar.”

Gavin WoodPolkadot ve Ethereum’un kurucu ortağı

“Bir evin tapusu, doğru şekilde oluşturulduğu ve saklandığı sürece benzersiz bir dijital varlık olmaması için kesinlikle hiçbir neden yok.”

Alex AltmanSeal Storage Technology’nin baş işletme görevlisi

Haftanın Tahmini

Bu ömür boyu tarihsel destek seviyesini yeniden test ederse, Bitcoin fiyatı 15.5 bin dolara düşebilir

Bitcoin’in fiyatı son günlerde mücadele etmeye devam etti ve genellikle 30.000 doların altında işlem gördü. Cointelegraph’ın BTC fiyat endeksi. Bununla birlikte, varlık hala önemli ölçüde daha da düşebilir, Sermaye.

Bitcoin’in tarihi boyunca, varlığın fiyatı 200 haftalık hareketli ortalamaya (200WMA) saygı gösterdi. Rekt Capital, Twitter’daki bir ileti dizisinin bir parçası olarak, “#BTC, 200-MA’nın altında %-14 ila -28 arasında fitil gösterme eğiliminde” dedi. “Ve BTC 200-MA şu anda ~22000$ fiyat noktasını temsil ettiğinden… 200-MA’nın altındaki %-14’lük bir aşağı yönlü fitil, ~19000$ Bitcoin ile sonuçlanacaktır” diye eklediler. “Ve #BTC, Mart 2020’deki aşağı yönlü fitil derinliğini 200-MA $BTC’nin altında tekrar ederse, ~15500 $ fiyat noktasını tekrar ziyaret eder.”

Haftanın FUD’si

JPMorgan daha yüksek BTC fiyat potansiyeli görüyor, a16z 4,5 milyar dolarlık kripto fonunu açıklıyor ve PayPal daha fazla kripto ve blok zinciri katılımına işaret ediyor: Hodler's Digest, 22-28 Mayıs

‘Evet!’ Elon Musk, kullanıcıları en son derin sahte kripto dolandırıcılığına karşı uyardı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir kripto platformunda para yatırma yoluyla %30 kazanç sağladığının reklamını yaptığı bir videoyu izlediniz mi? Videonun bir aldatmaca olduğu konusunda uyarılırsınız. Deepfake olarak sınıflandırılan video, gerçek görünmesi için oynandı, ancak Musk’ın Twitter yorumu tarafından doğrulandığı gibi değil. Video, Musk’ın 2022’de daha önce bir TED Konuşması yaparken görüntüleyenleri aldatmak için değiştirilmiş gerçek görüntülerinden yararlanıyor. Ancak Deepfake’ler yeni bir şey değil. Bu son çaba, Musk’ın şöhretini bilinen kripto katılımıyla birlikte kullanıyor.

Kripto spam’ı iki yılda %4,000 arttı — LunarCrush

Bir kripto istihbarat birimi olan LunarCrush’tan alınan son verilere göre, son iki yılda kripto ile ilgili spam’de %3.894’lük bir artış yaşandı. Tespiti zorlaştıran bir yön: İstenmeyen eylemin tamamı botla ilgili değildir ve şaşırtıcı bir miktar insanlardan gelir. Twitter, LunarCrush verilerine dayalı olarak spam için bir yuvadır.

Hedeflenen kimlik avı dolandırıcılığı, saldırıya uğramış Beeple hesabından 438 bin dolarlık kripto ve NFT ağları elde ediyor

Bir bilgisayar korsanı veya bir grup bilgisayar korsanı, kısa süre önce Beeple olarak bilinen Mike Winkelmann’ın Twitter hesabını ele geçirdi. Tanınmış NFT sanatçısının hesabına el koyan bilgisayar korsanı/hackerları, Beeple’ın Louis Vuitton ile yakın zamanda yaptığı işbirliğinin etrafında dolandırıcılık yapan kimlik avı dolandırıcılığı tweetleri yayınladı. Beeple, Twitter hesabının kontrolünü geri almayı başarsa da, kimlik avı çabası, kurbanlardan yaklaşık 438.000 dolar değerinde Ether ve NFT çaldı.

En İyi Cointelegraph Özellikleri

JPMorgan daha yüksek BTC fiyat potansiyeli görüyor, a16z 4,5 milyar dolarlık kripto fonunu açıklıyor ve PayPal daha fazla kripto ve blok zinciri katılımına işaret ediyor: Hodler's Digest, 22-28 Mayıs

Ay, cömert gerçekliğini ‘yarattı’… ve sizin de yapabileceğinizi söylüyor

“Üç yıl ve BOOM, istediğin her şey olabilirsin – ünlü bir müzisyen, milyarder. Ne yapmak istediğiniz önemli değil, doğru zihniyetle her şey yapılabilir.”

Crypto, insani yardım kuruluşlarının yardım ve hizmet sağlama şeklini değiştiriyor

“Neredeyse merkezi olmayan, dağıtılmış bir model fikrinin tamamı, sistemi nasıl çalıştırdığımız ve dağıttığımız açısından tam olarak işe yarayan şey gibi.”

Terra’nın çöküşü gelecekteki stablecoin düzenlemelerini nasıl etkileyecek?

Algoritmik stabilcoin UST’nin çöküşü, daha geniş kripto piyasası için bir dalgalanma etkisi yarattı ve düzenleyicileri son derece yüksek alarma geçirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
JPMorgan daha yüksek BTC fiyat potansiyeli görüyor, a16z 4,5 milyar dolarlık kripto fonunu açıklıyor ve PayPal daha fazla kripto ve blok zinciri katılımına işaret ediyor: Hodler’s Digest, 22-28 Mayıs

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap