Web3 ödeme ekosistemi, müşterilerden satıcılara tek tıklamayla ödeme yapılmasını sağlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüccarlar, yüksek kredi kartı işlem ücretleri, uzun ödeme süreleri ve uyanık saatlerinin çoğunu çevrimiçi olarak geçiren tüketicilerin şekillendirdiği, her zamankinden daha karmaşık bir pazara katılıyor. Bu endişeleri ele almak, her işletme sahibinin standart uygulamalarının bir parçası olarak kripto para birimlerini kabul etme yeteneğine bağlıdır. Ne yazık ki, varlığın oynaklığı ve kripto para birimi depolamasıyla gelen karmaşıklıklar, bir tüccarın bu varlıkları derinlemesine bilgi olmadan kabul etmesini zorlaştırıyor.

Merkezi olmayan para birimleri, merkezileştirilmiş muadilleri gibi her zaman ekstra adımlar gerektireceğinden, dijital ödeme ağ geçitleri, geleneksel banka ve kredi kartı kabul sürecini tekrarlama yetenekleri nedeniyle oldukça popüler bir çözüm haline geldi. Şimdi, çözülmemiş tek endişe, daha büyük kripto para birimlerinde zayıf ölçeklenebilirliğe yanıt olarak ortaya çıkan farklı jetonları kabul etme yeteneğidir.

Web3 kripto ödeme ağ geçidi oluşturan bir proje olan PayBolt, ticaret yaklaşımını değiştirmek için çalışıyor. iOS ve Android’de kullanılabilen bir mobil cüzdanı, bir tüccar ödeme portalı, satış noktası (PoS) terminalleri ve e-ticaret eklentileri bulunan ekosistemleri, kripto harcamak isteyen müşteriler ile bunu yapabilecek işletmeler arasında etkin bir şekilde köprü kurmayı amaçlıyor. kabul et.

PayBolt’un misyonu, 2025 yılı sonuna kadar 10 milyar işlem hacmine ulaşmaktır. Rakam kulağa büyük gelse de, toplam ödeme alanının sadece küçük bir kısmıdır; PayPal, 2021’in ikinci çeyreğinde tek başına 311 milyar dolarlık hacim elde etti.

“Fiat ödeme sistemi bozuk. Web3 dünyasında, kriptonun gelecekte en iyi değer transferi olacağını hepimiz biliyoruz. PayBolt’ta bunu gerçekleştiriyoruz.”

Bu açığı kapatmak için ekip, hızlı çeviri hızları, yüksek güvenlik ve yeterli ödüllerin niteliklerini karşılayan bir ödeme ekosistemi kuruyor. PayBolt, birçok avantajıyla Güneydoğu Asya’daki en büyük kümes hayvanı sağlayıcılarından biri olan Kee Song ve bir Telco VAS (katma değerli hizmet) sağlayıcısı olan Zingmobile JV ile ortaklıklarını hızla sağlamlaştırdı.

PayBolt, Polygon’u (MATIC) devreye aldı ve ekip, Polygon gibi bir katman 2 çözümünün sunduğu hızlı, uygun maliyetli işlemlerin, ödeme ağ geçitlerinin kitlesel çekiciliğe ulaşmak için tam olarak ihtiyaç duyduğu şey olduğuna inanıyor. Ekip, dünya çapında güvenli, hızlı, ucuz ve sansüre dayanıklı bir kripto alternatif ödeme çözümünden yararlanabilecek birçok bölge olduğunu ekliyor.

Ödüllendirici bir deneyim yaratmak

PayBolt’un ekosistemi, söz konusu ödeme olduğunda her satıcının karşılaştığı farklı zorluklarla tasarlanmıştır. Odak noktaları, 150’den fazla fiat para birimine verdikleri destek ve kullanıcı dostu iş uygulamalarının piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkıyor. Ağ geçitleri olarak PayBolt, bugün piyasadaki en ölçeklenebilir işlemciyi sunarken, sisteme entegre olduklarında Ethereum (ETH), Binance Akıllı Zincir (BSC) ve Polygon belirteçleri arasında ödemelerin tamamen merkezden dağıtılmasını sağlar.

Kısa süre önce PayBolt ağ geçidi üzerinden ödeme yapmayı daha da kolaylaştıran PayBolt kripto uygulamasını başlattılar. Kullanıcıların kripto para birimlerini güvenli bir şekilde saklamasına, bahis yapmasına ve ödemesine olanak tanır.

PayBolt, iş uygulamalarına bakıldığında, bir müşterinin mağazaya girdiği işlemlerde ortak olan PoS senaryosunu ele alıyor. Burada, kullanıcılar işlem miktarını oluşturmak için PoS sekmesine gidebilir, makbuz isteyip istemediklerini belirleyebilir ve müşterinin bir PayBolt cüzdanından taraması için bir QR kodu oluşturabilir. Bu adımlar, tüm kripto para ödeme sürecinin tek bir tıklamayla damıtılmasını sağlar. Ekip, o zamandan beri, iki haftalık bir süre içinde şu anda 1.500’den fazla işletmeye denk gelen işletme kayıtlarını kabul etmeye başladı.

PayBolt’tan daha fazla bilgi burada

Ekosistemin ve genel olarak endüstrinin benimsenmesini teşvik etmek için PayBolt ekosistemi, platformun yerel belirteci PAY’den yararlanan bir ödül sistemine dayanır. Köprüleme ve zincirler arası yeteneklere sahip ilk ödeme jetonu olarak bilinen PAY, yatırımcılar, kullanıcılar, işletmeler ve ekosistem işlemlerine katılan diğer kişiler için ödül mekanizması haline geldi.

Ek blok zincirlerini desteklemek

PayBolt Business’ın ve ilgili kripto para birimi uygulamalarının piyasaya sürülmesi, projenin yıl için büyük başarılarına işaret etti ve Polygon ekosistemindeki en sonuncusu gibi ek blok zinciri entegrasyonlarının önünü açtı, ekibin küresel kripto para birimi ödemelerine yönelik misyonunu ilerletti. Sonuç olarak Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) blok zincirleri ekibin yol haritasında kalmaya devam ediyor.

Diğer odak noktaları, yeni piyasaya sürülen iki uygulamada sürekli iyileştirmeler ve katmanlar, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve stake ile ödül geliştirmelerini içerir.

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Web3 ödeme ekosistemi, müşterilerden satıcılara tek tıklamayla ödeme yapılmasını sağlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!