Maker kurucusu, ‘Endgame Plan’da MetaDAO’ları ve sentetik ETH’yi öneriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen, projeyi The Endgame Plan adlı son biçimine sokmak için yeni bir anıtsal teklif yayınladı.

Christensen, 35 ayrıntılı infografik içeren 3.000 kelimeden oluşan, Maker’daki mevcut yönetim modelinin bir çıkmaz yarattığını, protokolün “karmaşık gerçek dünya finansal anlaşmalarını” etkin bir şekilde işlemesini zorlaştırdığını ve finansal kurumlarla rekabet gücünü tehlikeye attığını açıkladı.

Christensen’in Salı planının merkezinde, Maker ekosistemindeki belirli yönetişim sorunlarının üstesinden gelmek ve şu anda var olan “yavaş ve tek aşamalı karar verme sürecindeki” tıkanıklığı hafifletmek için tasarlanmış MetaDAO’ların oluşturulması yer alıyor. Her MetaDAO, MakerDAO’nun kendi tokenini çıkaran ve belirli bir hedefle ilgilenen Maker katılımcıları tarafından yönetilen bir alt bölümü olarak düşünülebilir.

Maker, teminat olarak Ether (ETH) kullanarak Dai (DAI) stablecoin’leri ihraç eden akıllı bir sözleşme kredi platformudur. Maker Foundation daha önce protokol yönetişiminin sorumluluğunu üstlenmişti, ancak merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) geçen yıl devraldı.

Maker’ın karmaşıklığının ona en iyi fırsatlara atılma yeteneği verdiğini düşünmesine rağmen, MetaDAO’ların kullanılması, protokolün yeteneklerini daha küçük ve daha yönetilebilir parçalara odaklamasına yardımcı olacaktır. Riskten arındırılmış MetaDAO’larla, “Maker Çekirdeği bugün olduğundan çok daha basit hale gelebilir ve her iki dünyanın da en iyi durumunu yaratabilir” diye yazdı:

“MetaDAO’lar ayrıca Maker’ın mevcut yönetişim sürecinin tek yönlü doğasının üstesinden gelmesine ve birçok ayrı MetaDAO’nun neredeyse sınırsız ölçek ve özerklik potansiyeline paralel olarak öncelik vermesine ve yürütmesine izin veriyor.”

Christensen’in biçimlendiğini göreceği ilk MetaDAO, Maker dışında kâr için fırsatlar arayan ve Maker’ın aşırı karmaşıklığının bir kısmını üstlenen bir CreatorDAO olan M0’dır. M0, verim çiftçiliği yoluyla adil bir lansman yoluyla MZR yönetişim belirteçlerini yayınlayacaktır.

Endgame Planının öne çıkan özellikleri

sentetik eter

Christensen ayrıca, Maker’ın Birleştirme’den yararlanmak ve mümkün olan en düşük başlangıç ​​maliyetiyle daha fazla gelir elde etmek için MATH adlı sentetik bir ETH jetonunu piyasaya sürmesini teklif ediyor:

“Oyun Sonu Planı Lansmanının en düşük asılı meyvesi, Sentetik ETH’nin basitleştirilmiş bir sürümünü hızla başlatmak için mevcut yol haritası kilometre taşının hızlandırılmasıdır.”

MATH ücretleri, kullanımını teşvik etmek için başlangıçta %0 olarak ayarlanabilir, ancak sonunda, synth’lerin THORChain için yaptığı gibi protokol için gelir üretebilir..

Plandaki gelir getirici ürünlere odaklanma, Maker’ın kırmızı renkte çalışması nedeniyle olabilir. Yearn.finance Banteg’de çekirdek geliştirici tweetlendi 27 Mayıs’ta “MakerDAO tekrar savaş modunda” ve tekliften artık karlı olmadığını gösteren bir resim paylaştı.

Kripto topluluğu yeni teklife karışık tepkiler aldı. Cuma günü, Rari Capital CEO’su Jay Bhavnani aranan “birçok sorun için gereksiz yere karmaşık ve aşırı optimize” önerisi.

İlişkili: Bunlar TerraUSD olarak adlandırılmayan en az ‘istikrarlı’ stabil paralardır.

Bununla birlikte, Compound Finance kurucusu Robert Leshner tweetlendi Cuma günü yaptığı açıklamada, planın “Karmaşık, ancak bir anlamda Maker’ın yapmak istediği şeyin ‘temellerine dönüş’ olduğunu söyleyerek pompalandı: yeni sentetik varlıklar. Şu an itibariyle, Christensen tarafından yalnızca sentetik ETH önerilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Maker kurucusu, ‘Endgame Plan’da MetaDAO’ları ve sentetik ETH’yi öneriyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!