Ayı piyasası sırasında kriptoya yatırım yapmadan önce izlenmesi gereken 5 ölçüm

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ayı piyasaları portföy değerini yok eder ve herkesin beklediğinden daha uzun süre dayanma konusunda tehlikeli bir eğilim gösterirler. Neyse ki, piyasa genelindeki geri çekilmelerin gümüş astarlarından biri, yatırımcılara, trend tekrar yükselişe geçtiğinde gelişebilecek projeleri araştırmak için yeniden odaklanmak ve zaman harcamak için zaman vermesidir.

İşte bir ayı piyasası sırasında bir kripto projesine yatırım yapıp yapmamaya karar verirken odaklanmanız gereken beş alan.

Kullanım durumu var mı?

Kripto para sektöründe gösterişli vaatler ve hileli protokoller sıkıntısı yok, ancak söz konusu olduğunda, talep ve fayda sağlayan bir ürünü teslim eden yalnızca bir avuç proje var.

Bir tokenin elde tutulmaya devam edilip edilmeyeceğini belirlemeye gelince, sorulması gereken ana sorulardan biri “Bu proje neden var?”

Bu soruya basit bir cevap yoksa veya protokolün sunduğu çözümler acil bir sorunu gerçekten çözmüyorsa, hayatta kalmak için uzun vadede ihtiyaç duyduğu kabulü kazanmama ihtimali yüksektir.

Bir rekabet avantajı belirleyin

Geçerli bir kullanım durumunun mevcut olduğu durumlarda, protokolün aynı soruna çözümler sunan diğer projelerle nasıl karşılaştırıldığını düşünmek önemlidir.

Rakiplerinden daha iyi veya daha basit bir çözüm mü sunuyor, yoksa masaya gerçekten yeni bir şey getirmeyen gereksiz bir protokol mü?

Gereksiz fazlalığa iyi bir örnek, son üç yılda bir avuç protokolün başlatıldığı piyasanın oracle sektörüdür. Artan sayıda seçeneğe rağmen, en eski ve en yaygın şekilde entegre edilen Oracle çözümü Chainlink’tir (LINK) ve bu alandaki en güçlü rakip olmaya devam etmektedir.

Protokol gelir sağlıyor mu ve nasıl?

“Eğer inşa ederseniz, gelecekler”, teknoloji çevrelerinde ortalıkta dolaşan klişe bir ifadedir, ancak kripto para birimi sektöründe her zaman gerçek dünyada benimsenmesi anlamına gelmez.

Bir blok zinciri protokolünün işletilmesi zaman ve para gerektirir, bu da yalnızca geliri veya yeterli finansmanı olan protokollerin bir ayı piyasasında hayatta kalabileceği anlamına gelir.

Bir projenin karlı olup olmadığını ve gelirin nereden geldiğini belirlemek, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri satın almak isteyen yatırımcılara rehberlik edebilir.

Ayı piyasası sırasında kriptoya yatırım yapmadan önce izlenmesi gereken 5 ölçüm
Protokol geliri en yüksek projeler. Kaynak: Token Terminali

Bir proje sınırlı faaliyet ve gelir gösteriyorsa, değerinin düşük olup olmadığını veya kaçınılması gereken bir yatırım olup olmadığını değerlendirmeye başlamak için iyi bir zaman olabilir.

Nakit rezerv var mı?

Her girişimin yatırım yapmadan önce bir savaş sandığı, hazinesi veya pisti olması gerekir; özellikle likidite çekmek için kilitli varlıklar üzerinde getiri sağlamak birincil teşvikse, projenin düşüş trendlerinden kurtulmak için yeterli fona sahip olup olmadığını belirlemek önemlidir.

Daha önce de belirtildiği gibi, bir blok zinciri protokolü çalıştırmak ucuz değildir ve oradaki protokollerin çoğu, uzun bir ayı piyasasında ayakta kalabilecek kadar likit olmayabilir.

İdeal olarak, DeFi tarzı bir proje, Bitcoin (BTC), Ether (ETH) gibi çeşitli varlıkları ve USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi daha güvenilir sabit paraları içeren büyük bir hazineye sahip olmalıdır.

Zor zamanlarda çekilebilecek iyi finanse edilmiş ve çeşitlendirilmiş bir hazineye sahip olmak çok önemlidir ve $trawberry Sith’in önerdiği gibi, projelerin ne zaman kar elde edeceğini öğrenmesi ve protokol hazinesinin çoğunluğunu Ether’de veya platformun yerel tokeninde bırakmaması gerekir. .

İlişkili: Büyük kripto firmalarının, ayı piyasasının ortasında personelinin %10’a kadar kesintiye uğradığı bildiriliyor

Yol haritası teslim tarihleri ​​tutuluyor ve karşılanıyor mu?

Geçmiş performans mutlaka gelecekteki sonuçların bir göstergesi olmasa da, bir projenin yol haritasını takip etme ve önemli teslim tarihlerini karşılama geçmişi, zor zamanlara dayanmaya hazır olup olmadığı konusunda değerli bilgiler sağlayabilir.

Yol haritası kilometre taşlarını takip etmenin yanı sıra CryptoMiso ve GitHub gibi siteler, yatırımcıların bir protokol için geliştirme sıklığını ve geliştirici etkinliğini görmelerine yardımcı olabilir.

Bir takım, yol haritası son teslim tarihleri ​​gelip geçerken çok az veya hiç faaliyet belirtisi göstermiyorsa, yavaş bir halı çekmenin meydana gelme olasılığını düşünmenin ve daha fazla kayıp gerçekleşmeden önce dışarı çıkma zamanının geldiğini düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir ve okuyucular bir karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Burada ifade edilen görüş, düşünce ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve görüşlerini yansıtmak veya temsil etmek zorunda değildir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ayı piyasası sırasında kriptoya yatırım yapmadan önce izlenmesi gereken 5 ölçüm

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!