Daha uzun vadeli Bitcoin sahibi kayıpları iki yılın en düşük seviyesine ulaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri, Mart 2020 kapitülasyonundan ve 2018-2019 ayı piyasasından bu yana en büyük kayıplarının üzerinde oturuyorlar ancak rahatlama için beklemeye devam etmeleri gerekebilir.

Glassnode’a göre, borsalara yatırılan madeni paraların değeri ölçülerek hesaplanan, uzun vadeli Bitcoin (BTC) sahiplerinden (LTH) toplam gerçekleşen zararlar, 29 Mayıs’a kadar piyasa değerinin %0,006’sını aştı. Hafta Onchain Pazartesiden itibaren rapor.

Uzun vadeli sahipleri Mart 2020’den bu yana en büyük kayıplarını yaşıyorlar.

Bununla birlikte, önceki ayı piyasalarındaki tarihi kayıp modelleri tekrarlanırsa, dramatik kayıplar bir süre daha devam edebilir. 2018’den 2019’a kadar LTH kayıpları, piyasa değerinin %0.015’i ile zirveye ulaştı ve bu kayıplar yaklaşık bir yıl uzadı. Uzun vadelilerin mevcut kayıpları sadece yaklaşık bir aydır gözlemlendi.

Glassnode, LTH kayıplarının artık önceki ayı piyasalarındakilere benzediğini, ancak gerçekten karşılaştırılabilir hale gelmeden önce daha uzun bir süre devam etmeleri gerektiğini yazıyor. Raporda şunlar belirtiliyor:

“Borsalara yatırılan madeni paralardaki LTH kayıpları, önceki ayı piyasalarıyla karşılaştırılabilir bir büyüklüğe ulaştı. Ancak, henüz süre bileşenine sahip değiliz.”

Glassnode, LTH’yi en az 155 gün boyunca madeni paralarını hareket ettirmemiş bir sahip olarak tanımlar. Bununla birlikte, Aralık 2019’dan önce BTC satın alan herkes, şimdilik yatırımlarına devam edecek.

Hem 2019 hem de 2020’de fiyatların dip seviyelerinden sıçrayarak hızla toparlandığını da belirtmekte fayda var. Cointelegraph Salı günü, önemli bir fiyat toparlanması gerçekleşmeden önce büyük olasılıkla bir kapitülasyon olayı olacağını bildirdi.

Kasvetli fiyat görünümüne rağmen, Bitcoin borsada işlem gören fonlar (ETF) gibi dijital varlık yatırım ürünlerine girişler geçen hafta 100 milyon doları aştı. CoinShares 6 Haziran raporu, girişlerin çoğunun Amerika’dan geldiğini vurgulayarak, Avrupalı ​​yatırımcıların şu anda hala düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

İlişkili: Kripto ayı piyasasının ortasında kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i aldı: CoinShares

CoinShares, BTC ve Ethereum (ETH) arasındaki değişim akışlarındaki farka da dikkat çekti. BTC borsası girişleri şimdiye kadar 2022 yılına kadar yaklaşık 506 milyon dolar değer kazanırken, ETH 357 milyon dolarlık net çıkışa sahip oldu. Bu, ETH için piyasa duyarlılığının şu anda BTC için olduğundan çok daha düşük olduğunu gösteriyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin fiyatları son 24 saatte %5,3 düşerek 29.567 dolardan işlem gördü. Ethereum aynı dönemde %6.7 düştü ve geçen ay %34 kaybettikten sonra 1.756 dolardan işlem gördü.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Daha uzun vadeli Bitcoin sahibi kayıpları iki yılın en düşük seviyesine ulaştı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!