NFT kopyalama ve kopya algılama teknolojisi, içerik oluşturucular için güvenlik ve güvence sağlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artık ödenemez belirteçler (NFT’ler) olarak var olan dijital koleksiyonlar, benzeri görülmemiş bir oranda piyasaya sürülmeye devam ediyor. Ne yazık ki, çok sayıda yeni proje, yatırımcıların hangi projelerin yatırıma değer olduğunu belirlemesini zorlaştırıyor. Bu nedenle çoğu kişi, varlığın nadirliğinin, bir parçanın ne kadar değerli olduğu ve projenin yatırımcılar tarafından ne kadar aranacağı konusunda belirleyici bir faktör olduğunu düşünüyor.

Dikkat edilmesi gereken nokta, doğası gereği türünün tek örneği veya benzersiz olacak şekilde tasarlanan NFT’lerin, veriler dönüştürülürken (kırpılır, döndürülür, uzatılır) veya bir kez yapılacak küçük eklemelere tabi olarak çoğaltmaya maruz kalabileceğidir. değerli bir koleksiyoncu eşyası kötü bir nakavt. Bu nedenle, dijital koleksiyonların özgünlüğünü ve nadirliğini garanti etmek için, varlığın benzersiz değerini belirleme veya kanıtlama sorumluluğu koleksiyoncuya veya yaratıcıya aittir.

Pastel Network, Web3 teknolojisi için önde gelen protokol standardı olarak hizmet veren tamamen merkezi olmayan, geliştirici dostu katman-1 çözümü olarak tanınan NFT odaklı bir blok zinciridir. Ortaya çıkan blok zinciri, şu anda diğer blok zincirlerinde bulunan NFT merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) karşılaştığı verimsizlikleri, ölçeklenebilirlik sorunlarını ve satın alınabilirlik endişelerini ele almak amacıyla inşa edildi. NFT alanı göz önünde bulundurularak çalışan proje, teknolojisini herhangi bir yerel katman-1 blok zinciri ve katman-2 DApp ile entegre edebilir – – Pastel’in Yakın-Yinelenen NFT Algılama için Sense Protokolü gibi API’ler aracılığıyla sağlanan gelişmiş teknolojisi.

Sense Protokolü, kullanıcıların bir NFT’nin göreceli nadirliğini ölçmesine ve orijinalliğini onaylamasına olanak tanır, böylece yaratıcıları ve koleksiyoncuları taklit, dolandırıcılık ve dolandırıcılardan korumaya hizmet eder. Bu türünün tek örneği protokol, iki dijital koleksiyon arasındaki ince benzerlikleri tanıma becerisine sahip, Pastel Ağındaki NFT’ler için güçlü bir yineleme algılama sistemidir.

Teklifin son derece teknik doğası nedeniyle, Pastel Network, teknolojinin kullanıcılar için somut faydalarını görsel olarak gösteren genel bir demo sürümünü yayınladı. Yani, Sense’in piyasaya sürülmesinden önce, içerik oluşturucular ve koleksiyoncular bir varlığın nadirliğini belirlemek için basit bir yola sahip değildi, piyasada DeFi kıdemli grubunun ötesinde birkaç kişinin açık bir demo ile tamamlanan eğitim materyali olmadan anlayabileceği bir boşluk.

NFT parmak izi ile doğrulama

Sense Protokolü, her NFT’yi çok boyutlu sabit bir sayı listesine (NFT parmak izi vektörü olarak bilinir) dönüştürmek için derin öğrenme modellerinden yararlanır. Algoritma daha sonra belirli bir parmak izinin kopya olma olasılığını, onu mevcut parmak izlerinin bulunduğu bir veri tabanıyla karşılaştırarak değerlendirir.

Sense’in kopyaları tanımlamasına ve böylece dolandırıcılık olaylarını etkin bir şekilde ortadan kaldırmasına ek olarak, protokol dijital koleksiyon ürünlerinin gerçek değerini belirler. Değerin nadirlik ile doğrudan ilişkili olması durumunda, herhangi bir ek kimlik doğrulama seviyesinin, NFT yaratıcılarının katkılarından dolayı uygun şekilde tanınmasını sağlayacağını göz önünde bulundurun. Örneğin, başka bir yaratıcı orijinal tasarıma benzer bir şey yaratacak olsaydı, çalışmaları orijinal NFT’nin aynı nadirlik puanına yakın bir şey elde edemezdi.

Uygulamaya alındığında, varlıklara %0,00 ila %100,0 arasında bir nadirlik puanı atfedilir ve bu, bir NFT’nin önceden kaydedilmiş herhangi bir NFT’ye göre kopya olma olasılığını gösterir. Ardından, %75’in üzerinde nadirlik puanına sahip herhangi bir varlık için “Nadir” rozetleri verilir. Bu değerler, bir kullanıcının kayıtlı bir NFT için bulabileceği Sense çıktılarından yalnızca biridir.

Diğerleri arasında en benzer ilk 10 tablo, internet sonuçlarında nadir görülen NSFW Puanı ve Analizi, parmak izi vektörü ısı haritası, tam Duyu Protokolü Sonuçlarına IPFS bağlantısı ve tam Duyu Protokolü sonuçlarının bir SHA3-256 karması yer alır.

NFT kopyalama ve kopya algılama teknolojisi, içerik oluşturucular için güvenlik ve güvence sağlar

Pastel ağ hakkında daha fazla bilgi burada

Başlangıç, NFT ekosistemi için oyunu değiştirmeyi amaçladığından, Sense, Pastel’in bilinen diğer protokolü Cascade ile birleştirilir. Cascade, Pastel Ağı üzerine kurulu merkezi olmayan bir depolama katmanı olarak mevcuttur ve kullanıcıların tek bir peşin ücret ödeyerek verileri kalıcı olarak depolamasına olanak tanır. Etkili bir şekilde, bu teklif, bugün pazarı rahatsız eden kalıcı merkezi olmayan depolama eksikliğini çözüyor.

NFT oyununu değiştirme

Ekibin sektördeki konumunu sağlamlaştırmak, Nervos Network, TomoChain, onXRP ile bir dizi ortaklık ve Decrypt’s Ethereal Summit, Token2049 ve NFT NYC dahil olmak üzere büyük konferanslara konuşmacı olarak katılımdır.

Başka bir yılı sabırsızlıkla bekleyen Sense Protokolü’nün arkasındaki ekip, Ethereum (ETH), Solana ( Ethereum (ETH), Solana ( SOL), Çığ (AVAX), Polkadot (DOT) ve Çokgen (MATIC).

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
NFT kopyalama ve kopya algılama teknolojisi, içerik oluşturucular için güvenlik ve güvence sağlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!