Yeni Japon yasası çalınan kripto paranın ele geçirilmesine izin verebilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya Adalet Bakanlığı’nın, organize suçla ilgili bir varlığa el koyma yasasını, bu gibi durumlarda kriptoya el konulabileceğine dair bir şart içerecek şekilde revize etmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Raporların doğru olduğu tespit edilirse, Organize Suçların Cezalandırılması ve Suç Gelirlerinin Kontrolü Yasası’nın (1999) olası bir revizyonu, kolluk kuvvetlerinin ve mahkemelerin kara para aklama gibi suç faaliyetlerinde kullanılan kripto varlıklarının kontrolünü ele geçirmesini sağlayacaktır. .

Yomiuri Shimbun gibi yerel medya kuruluşlarından Cumartesi günü çıkan haberlere göre, Adalet Bakanlığı’nın ilerlemeden önce bu konuda Yasama Konseyi ile görüşmelerde bulunması gerekecek. Memurların bir suçlunun özel anahtarlarını nasıl ele geçirebilecekleri gibi önemli ayrıntıları da ortaya koyması gerekecek.

Jiji Press’e göre, Yasama Konseyi ile görüşmeler önümüzdeki ay en kısa sürede devam edebilir.

Organize suçtan fonların/varlıkların ele geçirilmesine odaklanan özel yasa, yasadışı olarak edinilen kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir prosedürü açıkça belirtmediğinden, suçluların el konulmamış dijital varlıkları aracılığıyla yasa dışı davranışlara devam edebileceklerine dair bir endişe var.

Mevcut haliyle, yasa yalnızca el konulabilecek varlık türlerinin fiziksel mülk, parasal talepler ve makine, araç, araç ve gereç gibi taşınır varlıklar olduğunu ve kriptonun bu kategorilerin hiçbirine girmediğini belirtiyor.

İlişkili: Asya’nın varlıklı yatırımcılarının yarısının portföylerinde kripto var: Rapor

Daha ince ayrıntılar belirlendikten sonra, yasada yapılacak değişikliğin kabine tarafından onaylanması ve ardından parlamento tarafından imzalanması gerekecek ve böyle bir teklifin niteliği göz önüne alındığında fazla dirençle karşılaşmayabilir.

Rapor, Japonya parlamentosunun sistem riskini azaltma ve daha fazla tüketici koruması sağlama çabasının bir parçası olarak bankacılık dışı kurumlar tarafından stablecoin ihraç edilmesini yasaklayan bir yasa tasarısını onaylamasından birkaç gün sonra geldi.

Tasarıya göre, yalnızca lisanslı bankalar, kayıtlı para transfer acenteleri ve yerel tröst şirketleri sabit para geliştirebilir ve ihraç edebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yeni Japon yasası çalınan kripto paranın ele geçirilmesine izin verebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!