Polygon, merkezi olmayan iş gücüne öncülük etmesi için Airbnb’nin İK direktörünü görevlendirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum katman-2 ölçekleme çözümü Polygon, şirketin 500 çalışanlı küresel işgücü için stratejisini ve kültürel emellerini pekiştirmek amacıyla Bhumika Srivastava’yı işe aldığını duyurdu.

Son beş yıldır Airbnb’de insan kaynakları başkanı ve çalışan deneyimi direktörü olarak hizmet veren Srivastava, Adobe, Yahoo, Tesco PLC ve Snapdeal’de üst düzey roller üstlenmiş olarak Web2’deki çalışmalarından şanlı bir portföy ve bol miktarda deneyim ile geliyor.

Srivastava’nın atanması, Polygon’un, YouTube’daki eski oyun başkanı Ryan Wyatt, Ocak ayında Polygon Studios’un CEO’su olarak işe alınması ve daha yakın zamanda Tyler Sellhorn’un getirilmesi gibi Web2 alanındaki önde gelen isimlerin işe alma stratejisinde tutarlı bir eğilime işaret ediyor. Polygon’un merkezi olmayan çalışma modelini uzaktan kumanda başkanı olarak tanıtmak.

Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda Srivastava, liderliğin gereklilikleri, Polygon’un geçen yılki parabolik çalışan büyümesi ve sürdürülebilir yüksek performansla çalışan, gelişen bir merkezi olmayan kültürü geliştirme tutkuları hakkında samimi bir şekilde konuştu.

Cointelegraph: Sadece iki günlüğüne görevde olsanız da, Polygon’daki konumunuzun Airbnb’den nasıl farklı olmasını beklersiniz? Ve Web3 alanına geçişle ilgili beklentileriniz nelerdir?

Bhumika Srivastava: Web2 to Web3’ün İK için çok yeniden tanımlandığını söyleyebilirim. […] Ekipler, önce uzaktan olmak üzere dağıtılır, hibrit bir alanda çalışır ve herkes kendi işinden sorumludur.

Farklı olacak, dağıtılmış ekipler için bir çalışan deneyimi yaratmak, silolarda çalışan ekiplere ait bir bağlılık duygusu yaratmak ve aynı zamanda ekiplerin sadece, bilirsiniz, kökleşmiş bir şekilde değil, çevik bir şekilde çalışmak için kararlar almalarını sağlamak. çok yapılandırılmış bir süreç yolu.

CT: Bir lider olarak en iyi niteliklerinizin neler olduğuna inanıyorsunuz ve başarı zaman çizelgeniz nedir?

BS: Bence kısa vadeli sonuçlar ve motivasyon [are] özellikle bir başlangıçta kesinlikle gereklidir. Yaklaşık iki üç aydır görüş alanımız var. Çalışanlarınız için öncelik belirleme konusunda nasıl netlik yaratırsınız? Performansları için para ödüyorsunuz – onları kısa vadede ödüllendirmek çok önemli olacak.

Uzun vadede ise, elde tutmak için işgücünü nasıl devreye sokarsınız? [them]? Uzun vadede kuruluş için vizyonu tanımlama ve gerçekleştirme konusunda nasıl bir amaç duygusu edinirler?

Yani ikisinin bir kombinasyonu olacak. Hem çekicilik ve kalıcılık açısından kısa vadeye hem de aidiyet ve bağlılık açısından uzun vadeye nasıl ulaşırız?

CT: Çalışanlarınızla Metaverse alanında etkileşim kurmayı ve etkileşimde bulunmayı mı planlıyorsunuz yoksa bu yalnızca Zoom gibi video konferans platformları aracılığıyla mı olacak?

BS: O deneyimi yaşamak zorunda değilim. Bu benim için yeni ve bir geçiş ama Web3 alanında yeni şeyler denemekten gerçekten heyecan duyuyorum.

CT: Polygon, geçen yıla göre %400’lük bir çalışan artışıyla 500 ekip üyesine ulaştı. Bunun, mevcut kripto ayı piyasasını ve Coinbase ve Gemini gibi şirketlerde gördüğümüz işten çıkarmalardaki artışı göz önünde bulundurarak ilerleyen sürdürülebilir bir strateji olduğuna inanıyor musunuz?

BS: Çalışma şeklimizin çok bilincindeyiz. Sadece işe almak istediğimiz insan sayısını değil, organizasyonu ölçeklendirmek istiyoruz. [but] yüksek performanslı, yalın ekipler oluşturmak. Şimdilik %400’lük bir büyüme oranıyla devam edeceğiz demeyeceğim ama sürdürülebilir bir Web3 platformu oluşturmak için bize ne mantıklı geliyorsa onu kesinlikle yapacağız.

İlişkili: Polygon ‘Süpernet’ zincirlerini başlattı, Web3 geliştiricilerine 100 milyon dolar taahhüt etti

CT: Roldeki en büyük zorluklarınızın neler olacağına inanıyorsunuz ve en büyük hedefleriniz neler?

BS: En büyük zorluk açısından söyleyebilirim ki, […] Belirli bir ülkenin yasallığını ve düzenlemelerini göz önünde bulundurarak, insanları istihdam edebileceğimiz bir ekosistemi nasıl yaratırız?

İkincisi, dünya çapındaki tüm ekipleri uzak bir ortamda bir araya getirmek ve ekip çalışması, bağlılık, katılım ve amaç duygusu yaratmaktır.

Yani, bunlar şu anda akılda kalan iki şey. Daha sonra, özellikle dağıtılmış platformların nasıl çalıştığı göz önüne alındığında, bir Web3 organizasyonu için İK teknolojisine nasıl yeniden bakabiliriz?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Polygon, merkezi olmayan iş gücüne öncülük etmesi için Airbnb’nin İK direktörünü görevlendirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!