Temyiz mahkemesi kuralları Do Kwon ve Terraform Labs, Eylül ayında gönderilen SEC mahkeme celbine uymak zorunda

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri İkinci Temyiz Mahkemesi Perşembe günü Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından mahkeme celbi anlaşmazlığını reddetti. Federal ajans, Terra’nın kayıt dışı menkul kıymetleri satmak için Ayna Protokolünü kullanıp kullanmadığına ilişkin soruşturmasıyla bağlantılı olarak belgeler ve tanıklıklar arıyordu.

Kwon’a Eylül 2021’de New York’ta bir konferansa katılırken mahkeme celbi verildi. Kwon, Ekim ayındaki bir dosyada, SEC’in mahkeme celbine şahsen başvurarak kendi kurallarını, İdari Usul Yasasını ve diğer düzenlemeleri ihlal ettiğini iddia etti. Daha sonra, Terraform’un ABD ile temas kurmaması nedeniyle mahkemenin dava üzerindeki yargı yetkisine de itiraz etti. Söz konusu mahkeme, Şubat ayında bu iddiaları reddetmişti.

Temyiz mahkemesi, mahkeme celbinin uygun şekilde tebliğ edildiğine ve SEC’in Kwon aracılığıyla Terraform’a kurumsal bir varlık olarak hizmet edebileceğine karar verdi. Ayrıca, temyiz mahkemesi bölge mahkemesinin Terraform Labs ve Kwon üzerinde yargı yetkisine sahip olduğuna karar verdi.

İlgili: Luna Classic fiyatlandırma hatası, Mirror Protocol istismarına yol açıyor

SEC, Ekim ayında yapılan dilekçeye göre, bu davada Terraform ve Kwon ile etkileşimine Mayıs 2021’de başladı. SEC, Kwon’a soruşturmasında gönüllü işbirliği yapmasını isteyen bir e-posta gönderdi ve bu talep üzerine hareket ederek, Kwon ve yasal temsilcileri Temmuz ayında SEC avukatlarıyla konuştu. Terraform’un avukatları, mahkeme celbi tebliğ edildiğinde aktif olarak SEC ile müzakere ediyorlardı.

40 milyar dolarlık Terra ekosisteminin çöküşünün yanı sıra, Kwon ve Terraform, Güney Kore’de vergi kaçırma ve piyasa manipülasyonu suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Yerel bir medya kuruluşu, 30 Mayıs tarihli bir haberde Terraform’u kara para aklamayla ilişkilendirdi. Bir hafta önce bir dizi tweet de Terraform’a karşı görevi kötüye kullanma suçlamalarını düzleştirdi.

Bloomberg Perşembe günü, isimsiz bir kaynağa atıfta bulunarak, SEC’in Terraform’un Terra çöküşünden önce yatırımcı koruma düzenlemelerini ihlal edip etmediğini de araştırdığını bildirdi. Terraform, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, bu soruşturmadan habersiz olduğunu söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Temyiz mahkemesi kuralları Do Kwon ve Terraform Labs, Eylül ayında gönderilen SEC mahkeme celbine uymak zorunda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!