Küresel bilgi işlem ağı, bulut hizmetleriyle ilgili temel sorunları çözmek için ana ağ lansmanını duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnternet, genel olarak toplumun bel kemiği olarak var olmaya devam ediyor. Tek dezavantajı, geleneksel internet modelinin, bilgiyi merkezileştiren ve bir akış oluşturmak için yeniden dağıtan düğümlere bağlı tüm cihazlara dayanmasıdır. Sonuç olarak, merkezileştirme, mahremiyet eksikliğine ve buna dayanan tüm web siteleri için tek bir başarısızlık noktasına yol açabilir. Blockchain, tüm cihazların web üzerindeki tüm bilgileri depoladığı dağıtılmış bir ağ oluşturarak bunu değiştirir. Teknoloji hala yeni olmasına rağmen, beklentileri büyük ve hesaplama ihtiyaçları büyüyor.

Ethereum (ETH), parçalama yükseltmesiyle ölçeklenebilirliğin üstesinden gelmeye çalıştı. Ancak, bunu dağıtmak yavaş oldu. Buna karşılık, diğer projeler bu endişeleri çözmeye çalıştı, yalnızca kullanıcıların diğer herhangi bir hesaplama yönteminin yapabileceği her şeyi hesaplayabilmesini sağlayan Turing-complete katmanını gözden kaçırmaya çalıştı. Ters yöne giden diğer projeler, blok zincirinde kullanılabilir hale getirilecek harici verileri arayarak veri besleme kahinleri yarattı. Ne yazık ki, burada bile, bu platformların yetenekleri, uygun maliyetli hesaplama platformları için pazarda bir boşluk ortaya çıkardı.

Bu boşluğu doldurmak, aynı anda profesyonel bir madencilik platformu sunarken, ölçeklenebilir bir bilgi işlem ağı olarak piyasayı bozmak için konumlandırılmış bir proje olan Cudos’tur. Ana ağ lansmanı ile proje, sektörü bulut bilişimle ilgili temel sorunları çözmeye bir adım daha yaklaştırıyor.

Cudos’taki blok zinciri başkanı Ethan Illingworth, heyecan verici olayı kabul ederek, “İşte bu! Test ağı boyunca aylarca süren çabalar ve ana ağ lansmanımızla sonuçlanan yıllarca süren kuruluş çalışmaları. Birlikte çalışabilirlik, daha düşük gaz ücretleri, güçlü hizmet belirteci ve sonunda Web 3.0’ı güçlendirecek altyapı dahil olmak üzere yerel blok zincirimizin avantajlarından heyecan duyuyoruz. Doğrulayıcı havuzumuzun büyüdüğünü görmekten mutluluk duyuyoruz ve ağımıza hangi yenilikçi DApp’lerin ekleneceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Ana ağ lansmanı, proje olgunlaştıkça hayati bir kilometre taşıdır.

Testnet’ten ana ağa

Cudos blok zinciri, her biri geliştiricilerin lansmandan önce ağ özelliklerini test etmelerini ve düzeltmelerini sağlayan birkaç test ağı aşamasından geçti. Bundan sonra amaç, blok zincirinin birkaç tur testten geçmesi ve tamamen hazır olmasıdır.

Yayınla birlikte ağ, CUDOS ERC-20 belirteçlerini yerel CUDOS blok zincirine de taşıyacak. Ek olarak geliştiriciler, Ethereum’a kıyasla çok daha ucuz bir yöntemle akıllı sözleşmeler oluşturabilecekler.

Ana ağ ile kullanıcılar çeşitli avantajlar bekleyebilir ve birlikte çalışabilirlik listenin en üst sıralarında yer alır. Cudos, projenin Cosmos’taki temeli nedeniyle mümkün olan bir özellik olan herhangi bir blok zinciri sisteminden bilgi alışverişi yapabilir ve kullanabilir. Blok zincirler arası bir iletişim protokolü olarak Cosmos, tüm zincirler arası işlevselliği sağlar ve gelecekte Ethereum ve diğer büyük blok zincirlerine bir köprü haline gelir.

Cudos’tan daha fazla bilgi burada

Birlikte çalışabilirliğin yanı sıra, yerel kripto para birimini ve değiştirilemez token (NFT) işlemlerini optimize eden daha düşük gaz ücretleri gelir. Ek olarak, yerel belirteç olarak çalışan CUDOS ile kullanıcılar, stake etme, doğrulayıcı düğümleri çalıştırma ve yönetişime katılma yardımcı programından yararlanabilir.

Belki de en önemlisi, Cudos ana ağına geçişin ardından, kullanıcılar sonunda oyun, NFT’ler ve metaverse için ölçeklenebilir, güvenilir ve uygun fiyatlı bilgi işlem sağlayacak olan Cudo bilgi işlem platformuyla bir yakınsama görecekler.

NFT’lere ve sanal aleme genişleme

Birden fazla test ağının tamamlanması, hayırseverlik katkıları, güçlü ittifaklar ve son olarak ana ağ lansmanının ardından Cudos ekibi hiçbir yavaşlama belirtisi göstermedi. Önümüzdeki 12 ay boyunca ekip, NFT’ler ve metaverse aracılığıyla sanal aleme daha da genişlemeyi planlıyor. Cudos, tüm iş kollarını olgunlaştırarak ve ekosisteminin bir parçası olarak tamamlayıcı çözümler sunarak, blok zinciri ve bilgi işlem projeleri için uçtan uca bir platform haline gelecek.

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Küresel bilgi işlem ağı, bulut hizmetleriyle ilgili temel sorunları çözmek için ana ağ lansmanını duyurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gündem Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!